Fatima trpí ochorením, ktoré sa v angličtine nazýva „Dwarfism“ od slova „dwarf“, čo znamená trpaslík. Ochorenie postihuje asi 250 tisíc ľudí na svete. Ľudia s trpasličím vzrastom majú niektoré typické črty. Fatima má trup normálnej veľkosti, ale má krátke končatiny, výrazné čelo a typický nos. Meria len niečo vyše 120 cm.  S takýmto vzhľadom si počas školy užila naozaj nepríjemnú šikanu.

Trpasličia modelka? Táto malá Angličanka je neuveriteľne sebavedomá a sexy!

Ale vďaka kariére modelky, ktorú začala v roku 2017, sa naučila prijať svoj vzhľad a ochorenie a jej sebavedomie narástlo. Pre Barcroft TV povedala: „Prvýkrát som si uvedomila, že som odlišná, keď som bola v škôlke. Bola som oveľa menšia než ostatní, vyzerala som asi ako dvojročná v porovnaní s ostatnými päťročnými.

Keď som mala asi sedem alebo osem rokov, došlo mi to naplno, že som menšia než všetci ostatní – keď som pri pretekoch vždy bola posledná kvôli mojim krátkym nohám.“ Problémom pre Fatimu je akékoľvek fyzické cvičenie alebo stúpanie po schodoch. Priznáva, že sú niektoré dni, kedy ani nechce ísť von práve kvôli schodom a kvôli komentárom, ktoré sa jej dostávajú od druhých ľudí.

Trpasličia modelka? Táto malá Angličanka je neuveriteľne sebavedomá a sexy!

No napriek tomu to nevzdáva. Vysvetľuje: „Aj napriek tomu idem von, pretože nechcem, aby ma názory a reakcie druhých ľudí odradili od toho, čo chcem v živote dosiahnuť. Boh vám naloží len toľko, koľko zvládnete uniesť. Akákoľvek výzva či prekážka sa postaví do mojej cesty, snažím sa najlepšie ako viem, aby som to prekonala.“ Naučila sa nebrať osobne pohľady či posmešky ľudí.