Svojim bolestivým rekordérstvom sa teda zapísal do histórie nie len rodnej Virgínii, ale v celom svete. Stal sa z neho akýsi ľudský bleskozvod. Za to, že bol vždy v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, môže zdá sa, náhoda ale aj jeho práca. Bol totiž správcom Národného parku Shenandoah a v prírode bol takmer neustále.

Prvýkrát si ho blesk našiel ešte v roku 1942. Sullivan mal vtedy len tridsať rokov a akosi nechápal silu búrky. Tak sa pred ňou schoval v požiarnej rozhľadni. Smola bola v tom, že stavba bola čerstvo postavená a ešte na ňu nestihli primontovať bleskozvod. Tak sa ním stal sčasti aj on. Počas onej búrky totiž blesk trafil rozhľadňu osem krát, z toho jeden krát prešiel aj cez neho. Údajne to bol najhorší zásah bleskom, ktorý prežil. Výboj mu totiž vstúpil do tela pravou nohou a v topánke mu vypálil veľkú dieru. Vo vnútri veže vraj počas úderov bleskov preskakovali ohne.

Roy Sullivan prežil sedem úderov bleskom
Zdroj: Instagram
Roy Sullivan prežil sedem úderov bleskom

 

Druhýkrát ho blesk trafil o dvadsať sedem rokov neskôr. Práve šoféroval a aj napriek tomu, že auto pôsobí ako Faradayova klietka, ktorá pred úderom chráni, blesk si ho našiel. Počas jazdy mal totiž otvorené okienko. Blesk udrel neďaleko neho do stromu odrazil sa od neho. Následne trafil Sullivana. Elektrický výboj bol tak silný, že muž stratil vedomie a havaroval. Paradoxne sa mu však až na ohorené obočie a vlasy nič vážne nestalo.