Zelený čaj, kurkuma i citrón sú plné antioxidantov, ktoré vyživujú pokožku a predchádzajú vzniku vrások a zápalom.

d
Zdroj: Shutterstock

Potrebujete:

  • 2 lyžice sypaného zeleného čaju
  • štipku kurkumy v prášku
  • pol lyžičky citrónovej šťavy

Prečo funguje
ZELENÝ ČAJ - poskytuje antioxidačnú ochranu. Vyživuje pleť vitamínmi a minerálmi. Bojuje s vráskami a spomaľuje starnutie kože. Chráni pokožku pred rakovinovými bunkami a UV žiarením. Zabíja baktérie spôsobujúce akné.

KURKUMA - má liečivé, hojivé a protizápalové vlastnosti. Chráni pokožku pred mnohými zápalovými stavmi ako akné, ekzém, ružienka a inými. Poskytuje antioxidačnú ochranu. Zosvetľuje pečeňové škvrny, pehy, jazvy po akné, fľaky a sinavosť kože.

Postup
Pridajte všetky prísady do misky a dobre ich premiešajte. Masku aplikujte vatovým tampónom. Nechajte ju 3 minúty vysušiť. Keď zaschne, naneste ďalšiu vrstvu zmesi a zase 3 minúty počkajte. Postup opakujte, až kým neminiete celú zmes. Potom počkajte 10 minút a tvár opláchnite studenou vodou.

Báječné rady

  • Je nepravdepodobné, že kurkuma vám spôsobí fľaky, keďže sa pridáva len štipka. No ak sa zažltnutie na tvári objaví, vyčistite ho cukrovým pílingom (cukor s vodou či olejom).
  • Viac vrstiev zmesi zvláčni a vyživí pleť do hĺbky pórov. Ak je však výsledok neprehliadnuteľný už po prvej, zvyšnú hmotu odložte do chladničky.