Dajte si lyžičku tejto dobroty nalačno

Začleňte nutrične bohatý med do vášho jedálnička a môžete si pomôcť aj schudnúť. Dajte si šálku čaju s lyžičkou medu každé ráno pred raňajkami. Med znižuje plazmatické hladiny glukózy v krvi, bráni náhlemu zvýšeniu hladiny cukru v krvi, ktorý sa vyskytuje s inými druhmi sladidiel.

Medové recepty
Nakrájajte jablko na kocky do prenosnej vzduchotesnej nádoby. Poprskajte kocky citrónovou šťavou, aby sa zabránilo zhnednutiu a pomiešajte. Pridajte do tohto mixu polievkovú lyžicu medu a zamiešajte. Na konci posypte všetko mletou škoricou. Zatvorte nádobu a dajte do chladničky. Vždy, keď budete mať chuť zhrešiť, dajte si namiesto čokoládky toto osviežujúce a zdravé občerstvenie. Je zdravé, plné vlákniny a umožňuje udržať si stabilné hladiny glukózy.

Med, škorica a voda: Zázrak na chudnutie?

Dajte si lyžičku tejto dobroty nalačno
Ďalší dobrý medový recept na chudnutie je zmiešať polievkovú lyžicu medu, so štipkou škorice, pol hrnčekom müsli a šálkou nízkotučného jogurtu. Vláknina v müsli pomôže naplniť žalúdok, čo vás udrží od prejedania sa. Môžete tiež zmraziť túto zmes na kocky a rozdrviť v mixéri a máte zdravý mrazený dezert, ktorý vám pomôže schudnúť.

Polejte kuracie prsia medom a pečte alebo grilujte, kým sa med neskaramelizuje a mäso nie je pekne uvarené. Med neobsahuje žiadny tuk. Medové kura s dusenou mrkvou ešte pokvapkajte medom na záver. Pokiaľ budete jesť toto jedlo na večeru, rozhodne sa nebudete chcieť na noc ešte dotláčať. Bielkoviny z mäsa vás zasýtia a sladký med pomôže prežiť návaly chuti po cukrovinkách, keď ste maškrtníčka.

Med je prírodný liek, nie len chutné placebo

Autor: Karin