Svet sa posledné mesiace trochu pozastavil a veľa našich aktivít sme museli buď obmedziť na minimum alebo úplne zrušiť. Návštevy fitness centier, kaderníčok či kozmetičiek sme vymenili za domácu starostlivosť. Dokonca si niektorí na domáce ošetrenie už tak zvykli, že si svoj deň bez starostlivosti o pleť nevedia predstaviť.

Pod rúškom býva najväčšia tma...
Ochrana horných dýchacích ciest bude súčasťou nášho života dlhšie obdobie. Mnohé z nás rúško využívajú tiež na to, že pod ním skrývajú svoje nedostatky. Má to však aj druhú stranu mince. „Dlhodobé, viachodinové nosenie rúšok vplýva na stav našej kože. Rúško - či už chirurgické jednorazové alebo látkové, čiastočne zabraňuje odparovaniu vlhkosti, ktorá vzniká pri rozprávaní a dýchaní. Tým pádom je koža pod rúškom vlhká, spotená, čo vedie k premnoženiu baktérií aj kvasiniek. Problémy, ktoré takto vzniknú na pleti sa dajú liečiť a pri správnej starostlivosti o kožu sa im dá aj predísť.

rusko
Zdroj: Shutterstock

Zhoršenie pleti nie je kontraindikáciou k noseniu rúška. V takom prípade odporúčam uprednostniť nosenie jednorazového chirurgického rúška pred látkovým,“ hovorí Michaela Blaško, dermatologička. Ruky odborníka sú v tomto prípade ťažko nahraditeľné, ale ako sa vraví, je lepšie urobiť pre seba aspoň niečo ako nespraviť nič. Vašej pleti by ste mali dopriať dvojfázovú intenzívnu starostlivosť každý deň - ráno a večer. Nie je to žiadna veda! Stačí vám pár nových kamarátov do kúpeľne a 5 minút pre seba.