Zimné akné
Objavili ste si charakteristické čierne bodky alebo zapálené pupáčiky, hoci inak nič podobné nemávate? Nepanikárte, rovnako je na tom až 30 percent žien vo veku od  30 do 40 rokov. V sychravom počasí podvedome viac premasťujeme pokožku, a ak na to použijete nesprávny krém alebo to preženiete s množstvom, urobíte viac škody ako úžitku. Okrem toho máme na ústach stále rúško, pod ktorým sme spotení. 

Mastný krém zanesie póry a vyvolá „zimné akné“. Ale pozor, podobný efekt môžete docieliť aj vtedy, ak na tvár použijete prípravky obsahujúce alkohol. Tie ju v strese nútia ešte väčšmi premasťovať pokožku a namiesto čistej pleti vám na nej „vyrazia“ nové vyrážky. Navyše, kozmetika s liehom narúša prirodzený hydrolipidový film na koži. Aspoň v zime sa jej teda vyhnite.

Vyvážený pomer lipidov a hydratácie
Na to, aby sa pleť dokázala v zime ubrániť, potrebuje hlavne vyvážený pomer lipidov a hydratácie. Denný krém by mal pleť nielen hydratovať, ale aj vyživiť a ochrániť. UV filter je povinnosť, a nielen na lyžovačke. Dobré sú funkčné biooleje: mandľový, jojobový, kokosový, sezamový, olivový a arganový. Hydratujú a zároveň pleť premastia. Zdá sa vám, že denný krém na uzimenú pleť nestačí? Citlivú tvár s rozšírenými cievkami upokojí a „vystuží“ v tomto období aj 3D fotorejuvenizácia v kombinácii s červeným LED svetlom..

akne
Zdroj: Shutterstock

Upokojujúce zložky
Koža na jeseň a v zime potrebuje oveľa viac. Ostrý vietor a teplotné skoky ju ľahko podráždia. Preto by mal váš ideálny denný krém obsahovať aj upokojujúce zložky ako pantenol, harmanček, nechtík lekársky. Jednoducho všetko, čo tlmí zápal a zmierňuje podráždenie pokožky.