Kvôli svojej tmavej pokožke si zažila kopec šikanovania už v detstve a počas dospievania. Tieto skúsenosti ju odrádzali od toho, aby si šla za svojím snom o kariére modelky, no nakoniec sa predsa len nenechala zastaviť a dnes je  z nej známa a žiadaná modelka.

Modelka s NAJTMAVŠOU pleťou na svete: Akým vyhlásením

Ťažké detstvo v Amerike
Keď sa rodina presťahovala z Afriky do Ameriky, síce sa ich život upokojil, no Nyakim si vytrpela veľa posmeškov a šikany od svojich spolužiakov. Dokonca uvažovala o vybielení svojej pokožky, čo je stále pomerne rozšíreným trendom v Amerike pre ľudí tmavej pleti. Jej sestra, ktorá túto procedúru podstúpila, jej však povedala: „Nie je to len bielení pokožky, vybieliš si tým aj svoju myseľ. Ja som to urobila a ľutujem,“ píše sa na stránke Brightside.me. Aj to odradilo výnimočnú modelku od tohto rozhodnutia.

Modelka s NAJTMAVŠOU pleťou na svete: Akým vyhlásením

Nepríjemná príhoda
Nyakim spomína na jednu nepríjemnú príhodu s vodičom Uberu. Spýtal sa jej: „Ak by si dostala 10 000 dolárov, vybielila by si si pokožku?“ Mladá žena sa zasmiala a chcela vedieť, prečo si myslí, že by to mala spraviť. Vodič jej povedal, že s bledšou pokožkou by mala oveľa ľahší život v mnohých ohľadoch – viac ponúk práce, väčšiu šancu na vzťah. Nyakim mu na to odpovedala: „Aj keby mi bledšia farba pokožky mala zjednodušiť život, radšej pôjdem tou ťažšou cestou.“