Jemné pranie
Rozdvojené končeky treba jednoducho odstrihnúť, ale kým prídu na rad nožnice, môžete ich ešte zachrániť. Šampón nanášajte iba ku korienkom vlasov  a vmasírujte ho do vlasovej pokožky. Dĺžky vlasov, ktoré sú najviac oslabené, stačí už len vyčistiť spláchnutím šampónovej peny z hlavy.

Vďaka neutrálnemu pH sa svrbenie zmierni, kyseliny v octe podporia prekrvenie vlasovej pokožky a očistia ju od škodlivín z prostredia.
Zdroj: pinterest/merakilane.com

Menej je viac
Umývate si vlasy každý deň? Na to zabudnite! Denné šampónovanie alebo fénovanie vlasy extrémne namáha. Koľko je teda dosť? Trikrát týždenne je maximum, okrem toho by ste mali dbať na to, aby ste používali šampón s kvalitnými ingredienciami, ktorý vlasy vyživí, hydratuje a doslova rozmazná. Ideálne sú hydratačné produkty bez silikónov, akrylátov a polyetylénov, ktoré vlasy zaťažujú a vysušujú.

Rozmaznávajte ich
Stratu vlhkosti zničeným vlasom dodáte kondicionérom alebo maskou. Antioxidačné výrobky zacelia otvorený  a narušený povrch vlasu umývaním, čím ho chránia pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Vyberajte si produkty s obsahom Aloe vera, vitamínom E, jojobovým, arganovým a avokádovým olejom, s hodvábnym proteínom alebo pantenolom. Vlasy sa vám budú dobre rozčesávať  a budú doslova napité vlhkosťou. Raz týždenne si doprajte intenzívnu masku, ktorá vlasom dodá lesk, vyživí ich do hĺbky a dodá imunitu na dlhšie obdobie. Masku si neaplikujte na mokré vlasy, ale uterákom vysušené a nechajte ju pôsobiť aspoň 10 minút. Potom ju opláchnite.