1. Dajte si do poriadku svoju minulosť
Niekedy ste voči partnerovi plná nedôvery aj pre to, že ste prešli ťažkým obdobím v minulosti. Ak ste na vlastnej koži zažili zradu, bude sa vám ťažko znova dôverovať. Ale musíte to dokázať. Ak šaliete vždy, keď vám partner nezdvihne telefón alebo neodpovie na esemesku, skúste sa s ním otvorene porozprávať o tom, čo ste v minulosti prežili.

6 spôsobov, ako budovať dôveru vo vzťahu

2. Poznajte vzájomne svoje heslá
Ak zdieľate so svojím partnerom život, malo by byť pre vás prirodzené zdieľať s ním aj svoje heslá. Či už do telefónu, e-mailu, alebo na počítač. Nehovoriac už o PIN kóde bankomatovej karty a hesla do internetbankingu. Možno sa vám to na prvý pohľad zdá pritiahnuté za vlasy, ale uvedomte si, že tento spôsob má aj praktické pozadie. Nikdy neviete, kedy vám táto informácia môže zachrániť život alebo vám ho aspoň uľahčiť.

3. Odpovedajte vždy pravdivo
Možno si myslíte, že dokážete perfektne klamať, ale nie je to úplne pravda. Aj najväčší klamár môže byť pred človekom, ktorý ho miluje a pozná, odhalený. Stačí malá pochybnosť, preskočenie hlasu pri odpovedi alebo neurčitá odpoveď a dôvera je naštrbená. Radšej vždy odpovedzte priamočiaro. Je to najlepšia cesta, ako si vybudovať úprimný vzťah.