Mnohí sa však stanú single, lebo ich limitujú dôvody, kvôli ktorým si nedokážu nájsť partnera. V nasledujúcich riadkoch uvádzame niektoré z nich.  

Ak nemáte na vzťah „čas“
Najčastejšou výhovorkou na takmer všetko je konštatovanie, že nemáme čas. Skrývame sa za túto veličinu, pričom pravý dôvod môže byť, že máme buď zo vzťahu strach alebo cítime nezáujem, nedôveru či hnev. Nezabúdajte, že najlepšie veci prídu do vášho života len vtedy, ak pre nich vytvoríte priestor. Preto popracujete na spracovaní svojich emócií a prestaňte sa skrývať za nedostatok času.

Young,Tired,Single,Mother,Suffers,From,Headache,Closed,Eyes,Touch
Zdroj: Shutterstock

Stále myslíte na predchádzajúci vzťah
Tak ako nemôžete jazdiť autom alebo letieť lietadlom s otvorenými dverami, tak nemôžete byť otvorená pre nový vzťah, keď neustále riešite ten predchádzajúci. Pokiaľ nezatvoríte „dvere“ za predchádzajúcim vzťahom, neuzavriete ho v sebe, ťažko budete schopná naplno vhupnúť do nového vzťahu. Navyše je korektné voči sebe i novému partnerovi, ak máte myseľ upratanú a city zahojené. Až keď pochopíte, že niečo z vášho života odišlo, aby mohlo prísť niečo lepšie – až vtedy budete pripravená na nový vzťah. Doprajte si tento pocit upratania v srdci i v hlave a budete pripravenejšia na nový vzťah.

Joyful,Young,Man,Father,Lying,On,Carpet,Floor,,Lifting,Excited
Zdroj: Shutterstock

Keď voľný čas trávite väčšinou doma
Ak sa spoliehate na to, že nová láska zaklope na vaše dvere, veľkú šancu tomu nedávame. Možno vám samota vyhovuje, lebo najlepšie si oddýchnete pri dobrej knihe, filme alebo hudbe, ktorú počúvate, ale musíte uznať, že sa tým oberáte o možnosť spoznávať nových ľudí. Aj keď chodenie do spoločnosti nie váš „šialok kávy“, lepší spôsob ako niekoho spoznať asi ťažko vymyslíte.