Domáce práce si podeľte hneď od začiatku
Je prezieravé, ak si od prvých spoločných týždňov podelíte domáce práce. Nemusíte ich deliť podľa obvyklého stereotypu na mužské a ženské, ale podľa toho, kto k čomu inklinuje. Samozrejme, že časom sa môžete dohodnúť na inom delení, ale dôležitý je jeden základný moment. Aby partneri od začiatku pochopili, že na vedení domácnosti sa musia podieľať obaja. Možno budete mať chuť zo začiatku robiť všetko vy, aby ste svojmu miláčikovi ukázali, ako dobre sa oženil. Ak však budete chcieť systém po polroku zmeniť, budete to mať nesmierne ťažké.  

stahovanie
Zdroj: Shutterstock

Dohodnite si pravidlá nakupovania
Jedlo v chladničke nevyrastie samé od seba a ak nebude nikto iný, kto by ho tam umiestnil, je na vás, aby ste sa postarali o jej naplnenie. Skúste sa hneď na začiatku dohodnúť, kto bude robiť drobné základné nákupy, či to bude cestou z práce alebo po návrate domov. Rovnako si dohodnite systém víkendových nákupov. Predídete situáciám, keď jeden z vás otvorí chladničku a tá bude zívať prázdnotou.

Och, tie návyky...
„Vieš, moja mama dáva do koláča viac cukru. U nás sa nikdy neupratovalo v sobotu, upratovali sme vždy v piatok popoludní“. Práve na takýchto veciach začína v mladom manželstve najviac hádok. Obaja partneri si musia uvedomiť, že každý z nich vyrastal v nejakom prostredí, ktoré malo svoje rituály a zvyky a ktoré si pravdepodobne prenesie do novej rodiny.

Avšak návyky, ktoré vám vštepovali rodičia celý život nie je možné odstrániť za dva týždne. Dôležité je uvedomiť si,  že vytvárate novú rodinu, v rámci ktorej si budujete vlastné rituály, ktoré vám budú vyhovovať obom. Netlačte na partnera od prvého okamihu, nesnažte sa mu vštepovať vlastné návyky, ale komunikujte, čo môžete vylepšiť alebo zmeniť.