Ako využiť matematiku pri nadväzovaní vzťahov?
2. 11. 2018, 21:00 (aktualizované: 15. 7. 2024, 10:43)

Možno matematiku nenávidíte, ale vedeli ste, že vám môže pomôcť pri hľadaní vzťahu? Podľa odborníkov práve matematika ponúka odpoveď na otázku, koľko by sme mali mať frajerov alebo frajerok, kým nájdeme toho pravého/pravú.
Keďže matematici vyrátali, že je väčšia pravdepodobnosť, že existujú inteligentní mimozemšťania ako to, že náhodne stretnete ideálneho partnera či partnerku, nechajme na chvíľu prehovoriť matematiku.
Toľkých ani nestretnete
Ak by ste si rozumeli len s jedným s dvadsiatich mužov, ktorých by ste stretli a páčil by sa vám jeden z desiatich, rečou matematiky to znamená, že by ste sa museli zoznámiť s dvesto mužmi, aby ste našli jedného, ktorý by vyhovoval len týmto dvom kritériám. A kde sú ďalšie kritériá? Týmto spôsobom by sa nutnosť randenia, kým by ste našli ideálneho partnera, rozširovala geometrickým radom. Preto by ste museli prudko znížiť svoje kritériá a očakávania, aby ste vôbec s niekým chodili.
Zracionalizujte svoje nároky
Práve preto odborníci radia, že nemá zmysel obmedziť hľadanie iba na ľudí, ktorí spĺňajú všetky vaše nároky. Radšej vypustite zopár bodov, ktoré nie sú až také dôležité a namiesto toho dajte ľuďom šancu. Aj tým, ktorých by ste vylúčili hneď v prvom kole.
Prvých 37 % odmietnite!
Matematika má odpoveď aj na otázku, s koľkými partnermi by ste mali chodiť, kým sa rozhodnete pochovať svoju slobodu a vstúpiť do seriózneho vzťahu. Ide o tzv. „teóriu optimálneho zastavenia“ , ktorá odporúča 37 %. Toľkých nápadníkov by ste mali odmietnuť, kým si vyberiete nasledujúceho adepta, ktorý je lepší, než tí pred ním. Pre lepšie pochopenie: ak je vám počas života súdené chodiť s desiatimi mužmi, máte veľkú šancu nájsť toho pravého, ak odmietnete prvých štyroch.
Ako dlho randíte?
Pravdepodobne namietate, že predsa dopredu neviete, s koľkými ľuďmi budete v živote chodiť a teda nemôžete tušiť, koľkí z nich sa nachádzajú v prvých 37 percentách. Aj na toto má matematika odpoveď. V takom prípade rozhoduje to, ako dlho zvyknete alebo chcete randiť. Opäť pre lepšie pochopenie – ak sa chcete natrvalo usadiť do tridsiatky, začali ste randiť v šestnástich rokoch a priemerná doba jedného vzťahu je u vás plus mínus dva roky, tak do 24. narodenín by ste mali odmietnuť všetkých.
Medzitým si urobíte v myšlienkach poriadok
Daný čas by ste mali využiť na to, že spoznáte seba, rôzne charaktery mužov a zreálnite svoje očakávania od budúceho životného partnera. Keď sa táto „odmietavá fáza“ skončí, matematika vraví, že ďalší, ktorého stretnete bude lepší než všetci ostatní pred ním.
Využitie aj v iných oblastiach života
Spomínané pravidlo odmietnutia „prvých štyroch“ môžete využívať aj v iných sférach života: pri hľadaní bytu či zamestnania. Samozrejme, berte to s rezervou. Ak sa vám podarí nájsť si byt svojich snov hneď nazačiatku hľadania, nemusíte ho odmietnuť len kvôli matematike...
Autor: Radomír
Foto: Shutterstock