Na svadbách sa spustia najčastejšie
Svadby patria k miestam, kam je neradno poslať partnera bez dozoru. Vedeli ste, že svadby patria k udalostiam, na ktorých štatisticky dochádza k najväčšiemu počtu nevier? Podľa viacerých britských štúdií sa k nevere priznalo až 32 % zadaných mužov vo veku 25 – 45 rokov, čo je 3x viac ako zadaných žien. Tie, na oplátku, podvádzajú partnerov s kolegami na firemných večierkoch.  

Pod vplyvom alkoholu, tanca a zábavy ľahšie prepadneme nežiaducemu flirtu.
Zdroj: Shutterstock
Pod vplyvom alkoholu, tanca a zábavy ľahšie prepadneme nežiaducemu flirtu.

Prečo práve svadby a firemné večierky?
Svadby sú ukážkovým miestom pre jednorazovú neveru. Úlohu tu zohráva niekoľko do seba zapadajúcich faktorov, ktoré veľmi rýchlo búrajú zábrany. Alkohol, hudba, tanec, krásne vyobliekaní a upravení ľudia, ktorí chcú vyzerať čo najlepšie. Úžasné účesy, dokonalý mejkap a romantika visiaca vo vzduchu urobia svoje.

Navyše, zarezervované hotelové izby, ktoré priam lákajú všetkých dobrodruhov. S firemnými večierkami je to podobné. Napriek tomu, že väčšina ľudí považuje aféru na pracovisku za totálnu komplikáciu a počas roka by si románik s kolegom nedovolili, na vianočnom večierku sa to neverou len tak hmýri. Firemný večierok je symbolom vytrhnutia človeka zo stereotypu, v ktorom je často pod stresom a preto pod vplyvom alkoholu, tanca a zábavy ľahšie prepadne nežiaducemu flirtu.