Ľudia majú rôzne sexuálne chúťky: Je váš manžel cuckold?


Viacero podôb
Ľahšou verziou kandaulizmu je chválenie sa priateľom svojím sexuálnym životom. Podrobné opisovanie sexuálnych aktivít či partnerkinho tela je v niektorých situáciách, napríklad na oslave, celkom bežnou záležitosťou podgurážených mužov. Vyšší level zahŕňa ukazovanie nahých fotiek partnerky. Mnohým ženám to dokonca lichotí. Ťažkým kalibrom už je, ak vás muž požiada, aby ste sa vyspali s jeho kamarátom a on sa na to chce pozerať.

Podstata kandaulizmu
Kandaulista je chlap, ktorého vzrušuje predvádzať svoju ženu iným ľuďom nahú alebo veľmi sporo odetú. Vzrušuje ho pocit, že ju môže vystaviť na obdiv cudzím ľuďom. Vzrušujú ho obdivné pohľady a masíruje mu ego, že je to jeho partnerka, a nie tých, ktorí na ňu iba civia. Niektorí kandaulisti zverejňujú fotky partnerky na nete, točia videá, iní dovolia druhému mužovi súložiť s ich ženou, pretože ich vzrušuje sa na to pozerať.

Podstata cuckoldu
V dominantno-submisívnych vzťahoch cuckold okrem predvádzania vlastnej partnerky potrebuje k vzrušeniu zažiť pocit poníženia. Ide o akýsi emocionálny masochizmus. Milovníci tejto praktiky sú submisívni jedinci, ktorých najväčšie vzrušenie vyplýva práve z poníženia. Súčasťou nemusí byť len samotné pozeranie, ale neobvyklý nie je výsmech či slovné ponižovanie, zatiaľ čo si partnerka užíva styk s niekým iným. Cuckold je v podriadenej role.

Ak je muž plný záhad, neveští to nič dobré

Ľudia majú rôzne sexuálne chúťky: Je váš manžel cuckold?

Čo ak máte takého manžela?
Ak má pár „prevádzkovať“ spomínané sexuálne aktivity, musí to bezpodmienečne vyhovovať obom partnerom. Nie je možné, aby tieto aktivity vyhovovali iba jednému a nútil do nich druhého. Existujú páry, ktoré žijú tzv. „cuckold lifestyle“, zúčastňujú sa swingers párty a spomínané aktivity ich robia sexuálne šťastnými. Ak sa vám však protivia, nikto nemá právo vás k nim nútiť a vyžadovať ich od vás. Máte právo jednoznačne ich odmietnuť a vysvetliť partnerovi, že pre vás sú neakceptovateľné. Ak to nepochopí, niet ďalšej možnosti zotrvať vo vzťahu.

Rozdielnosť názorov
Názory na túto sexuálnu praktiku sa líšia. Niektoré páry kandaulizmus či cuckold využívajú ako spôsob na riešenie sexuálnej krízy vo vzťahu. Podľa nich je oveľa morálnejší ako klasická nevera, ktorá partnerskému vzťahu ubližuje oveľa viac. Deje sa za chrbtom jedného z partnerov a potajomky, kým kandaulizmus schvaľujú obaja a prináša im vzrušenie a naplnenie. Odporcovia túto sexuálnu praktiku označujú za ponižujúcu. Predstava muža, ktorý sa pozerá ako jeho partnerka súloží s druhým mužom vraj pripomína otrokárske časy. Dva pohľady, dva názory. Aký je ten váš?  

Kedy treba žiarlivca pochopiť a kedy už poslať do čerta?

Autor: Radomír