Reklama

Máte podozrenie, že vám niečo tají? 8 jednoduchých trikov, ako to z neho vytiahnete!

Nenoste mobil do postele!

Zdroj: Shutterstock

Reklama

Muži sú odjakživa veľkí tajnostkári. Nie vždy všetko zdieľajú so svojimi ženami. Častokrát zo strachu, že vyvolajú konflikt. Ale takto sa žiaľ dôvera vo vzťahu nebuduje.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Kristína Tormová už kedysi raz vydatá bola... Veľmi krátko!
    Zdroj: Žena

    1. Pozorujte jeho správanie

    Ak máte pocit, že vám niečo tají, prvým krokom je dôkladné pozorovanie jeho správania. Zmeny v jeho denných návykoch, spôsoboch komunikácie alebo dokonca v jeho celkovej nálade môžu byť dôležitým indikátorom. Napríklad, ak si všimnete, že býva nezvyčajne ticho, často sa vyhýba očnému kontaktu, alebo naopak, je nadmieru usmievavý a snaží zakryť svoju nervozitu, môže to byť znakom, že si so sebou nesie veľké tajomstvo.

    2. Technológie vám prezradia pravdu

    Dôležité je tiež sledovať jeho interakcie s technológiami. Či už ide o neustále kontrolovanie telefónu, čudné či nové heslá, ktoré si nastavil, alebo zatváranie notebooku, keď vojdete do miestnosti. Tieto malé náznaky môžu odhaliť, že sa snaží niečo skryť. Samozrejme, že mu nelezte do telefónu. To by sa určite ani vám nepáčilo. Ale môžete si ho letmo oťuknúť. Skúste nahlas povedať, že si potrebujete pozrieť niečo v jeho telefóne. Ak sa ho zmocní panika a vytrhne vám ho z ruku, niečo tu nie je v poriadku.

    3. Je v živote nekonzistentný

    Pozornosť by ste mali venovať aj náhlym zmenám v jeho časovom harmonograme. Ak začne často pracovať do neskorých nočných hodín, cestuje na neočakávané služobné cesty alebo sa zdráha hovoriť o svojich plánoch, môže to byť dôvod na obavy.

    4. Všetko chce svoj čas

    Pozorovanie v tomto prípade neznamená, že by ste mali sledovať alebo kontrolovať každý jeho krok. To by ste sa zbláznili. A ste predsa žena. A žena vie byť neobyčajne všímavá, takže vám rozhodne neujde ani najmenší detail. A ani sa pritom nezapotíte. Váš prístup by mal byť nenásilný a diskrétny, aby ste predišli zbytočným konfliktom. Ak vás odhalí, je koniec. Už vám nič neprezradí.

    5. Komunikácia všetko zachráni

    Otvorená a úprimná komunikácia je kľúčom k zdravému vzťahu, a to platí obzvlášť v prípadoch, keď máte podozrenie, že váš manžel niečo tají. Namiesto toho, aby ste ho konfrontovali alebo obviňovali, snažte sa byť empatická a komunikovať s porozumením. Povedzte mu, že ste si všimli jeho čudesné správanie a že vás to znepokojuje. Môžete začať slovami: "V poslednej dobe som si všimla, že sa správaš trochu inak a chcem sa uistiť, že je všetko v poriadku." Nakoniec možno ani o nič nejde.

    6. Vypočujte si aj jeho stranu

    Dajte mu priestor, aby sa vyjadril. Dôležité je, aby ste ho počas rozhovoru neprerušovali a neodsudzovali. Ak sa bude cítiť v bezpečí, je pravdepodobnejšie, že sa otvorí a podelí sa o to, čo ho trápi alebo čo skrýva.

    7. Zdieľajte svoje pocity, nie hnev

    Ako sa pri tom cítite? Zradená? S podkopanou dôverou? Povedzte mu o svojich pocitoch. Muži si nie vždy vedia spojiť dve a dve. Niečo vám tají a vôbec netuší, že vám tým ubližuje. Narovinu mu povedzte, že jeho správanie vás hlboko zraňuje. Potrebuje to pochopiť.

    8. Keď už neexistuje žiadna možnosť

    Nedá sa s ním komunikovať, pravdu vám neodhalil ale stále máte podozrenie, že niečo skrýva? Zvážte pomoc tretej strany. A tu máme namysli párového terapeuta. Práve takýto odborník vám obom poskytne bezpečné prostredie, kde sa môžete otvorene rozprávať o svojich pocitoch a obavách. A to bez toho, aby ste na neho vypenili alebo on vybuchol. Pred cudzou osobou si to málokto dovolí. Terapeut vás dokáže aj naučiť ako spolu lepšie a efektívnejšie komunikovať. Nemusíte sa báť. Dôvera sa dá vybudovať nanovo. Chce to nejaký čas ale zvládnete to. Musí ale chcieť aj váš muž.

    Využitie služieb terapeuta neznamená, že váš vzťah je odsúdený na zánik alebo, že nie ste schopní problémy vyriešiť sami. Táto spoločenská dogma už dávno neplatí. Je to presne naopak. Návštevou terapeuta dávate najavo svoju silu a odhodlanosť riešiť problémy vo svojom partnerstve. Mnoho párov narazí na problémy a ďalej ich nerieši. Ale toto nebude váš prípad. Ak vám niečo skutočne tají ale zároveň vás miluje, bude ochotný spolupracovať. Možno sa vám len bojí povedať pravdu lebo nevie ako zareagujete. Nakoniec všetko dobre dopadne a po rokoch sa na tomto období z chuti zasmejete. Tak čo? Idete do toho? Nebojte sa, zvládnete to.