Reklama

Máte silnú bolesť hlavy? Utekajte od TÝCHTO nápojov, čo najďalej a určite ich nepite!

Nepodceňujte ani obyčajné bolesti hlavy, najmä ak trvajú dlhšie.

Zdroj: shutterstock

Reklama

Začína vás pobolievať hlava? Nehaste ťažkosti kofeínom, všetko môže ešte zhoršiť. Ktorým tekutinám sa ešte vyplatí vyhnúť?

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Jemná Janka Kovalčíková je šťastná a vydatá! Ako to začalo?
    Zdroj: Žena

    Nie je DŽÚS ako džús

    Ak máte chuť na niečo ovocné, určite dôslednejšie vyberajte aj džús. V mnohých prípadoch sa ako konzervačná látka používa síra. Rovnako ako v prípade vína môže tento konzervant zhoršiť bolesť hlavy. Ideálne je, ak si ovocie radšej odšťavíte, hoci najmä obľúbené broskyne, čerešne, ananás, jahody, maliny či ríbezle sú bohaté na histamín, ktorý môže u citlivých ľudí bolesti hlavy zhoršiť, píše magazín Zdravie.

    Zdroj: Shutterstock

    NIe je džus ako džus

    Kofeín

    Pod bolesti hlavy sa môže podpísať aj kofeín. Migrénu môže vyvolať najmä vtedy, ak ho konzumujete vo veľkých množstvách. Koľko kofeínu je už skutočne veľa? Rozhodujúci môže byť vek, hmotnosť, metabolizmus, ale i individuálna citlivosť. Vo všeobecnosti však platí, že dospelý človek by mal denne prijať do štyristo miligramov kofeínu. Ide napríklad o štyri šálky kávy, ktoré majú veľkosť dvesto mililitrov, desať šálok čaju rovnakej veľkosti alebo dva energetické nápoje. Počítajte s tým, že kofeín môžu obsahovať napríklad aj niektoré lieky.

    Zdroj: Shutterstock

    Káva prináša množstvo zdravotných benefitov.

    Teplá čokoláda

    Bolesť hlavy nezaženie ani tento lahodný nápoj. Čokoláda môže obsahovať kofeín a teobromín, ktoré môžu vyvolať nielen migrénu, ale aj iné typy bolesti hlavy. Ich hlavným zdrojom je práve kakao.

    Zdroj: Shutterstock

    Horúca čokoladá

    Alkohol

    Nadmerná konzumácia alkoholu môže spustiť migrénu alebo tenznú bolesť hlavy. Pozor si dajte najmä na víno, lebo obsahuje síru a tyramín. Riešením nie sú ani takzvané tvrdé nápoje, v nich sa zase nachádza histamín, ktorý môže u citlivejších ľudí vyvolať bolesť hlavy.

    Zdroj: Shutterstock

    Ilustračná foto

    Čaje

    Niektoré druhy čajov vám môžu pri bolestiach hlavy pomôcť. Dávajte si však pozor na bylinky, ktoré majú dehydratačný účinok, lebo tie vám ťažkosti zhoršia. Ide napríklad o obľúbenú žihľavu

    Zdroj: shutterstock

    Zistite, ako dobre sa vyznáte v sile bylinkových čajov a ktoré bylinky by ste mali mať vždy po ruke!

    Pozor na sladidlá

    Chcete zahnať začínajúcu bolesť hlavy sladkým nápojom? Pozrite sa, či neobsahuje umelé sladidlá. Niektoré, ako napríklad aspartám, či príchute, ako sú fenyletylamín či tyramín, môžu u citlivejších ľudí zhoršiť alebo vyvolať bolesť hlavy. Platí to i pre umelo prifarbené nápoje. Často ide o chemické látky, ktoré vám zbytočne zhoršia ťažkosti.