Pozrite sa s nami, ako zvládnuť rozšírenie rodiny o štvornohého člena. Ako si vybrať najlepšieho štvornohého priateľa? RADÍ kynológ a inštruktor Výcvikovej školy Doggie Juraj FERKO.

„Pri výbere psa treba zvážiť povahu, veľkosť, typ srsti (krátka, dlhá, plznúca, neplznúca), či chceme psa von, alebo do bytu. Druhá vec je, či ide o psa pre aktívnu rodinu, alebo pre skôr pasívnejšiu, či sú v rodine deti, alebo či je psík pre dôchodcu. Odpovede na tieto otázky by mali zúžiť okruh plemien na desať až pätnásť, až potom z nich treba vyberať podľa výzoru,“ radí kynológ Juraj Ferko a dodáva: „Prvochovateľom neodporúčam silno pracovné plemená psov alebo extrémne aktívne plemená psov.“

Ak sa rozhodnete pre kúpu čistokrvného psa, buďte obozretné, aby ste si nepriniesli domov psa s pochybnou históriou. Na problematiku množiteľov upozorňuje aj Juraj Ferko: „Vo všeobecnosti neodporúčam psy bez preukazu pôvodu, pretože to prináša zdravotné riziká. Taktiež povaha psa nemusí korešpondovať so štandardom plemena a zároveň to podporuje čierny trh so psami, ktoré sa veľmi trápia.

Nový člen rodiny: VERNEJŠÍ než manžel, vďačnejší než deti