Tie pomôžu ľuďom v núdzi v najťažších chvíľach. Do mimoriadnej letnej potravinovej zbierky vo všetkých 154 predajniach Tesca sa môžete zapojiť až do 29. augusta 2021.

Tesco už druhý rok po sebe pomôže ľuďom v núdzi aj letnou potravinovou zbierkou. Hoci už deväť rokov reťazec organizuje najväčšiu potravinovú zbierku vo svojich predajniach tradične pred Vianocami, pandémia zvyšuje počet ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Tesco preto urobilo krok navyše, aby spolu so zákazníkmi aj v lete ešte viac pomohlo ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

„Dôvodom, prečo sme sa rozhodli aj tento rok popri tradičnej vianočnej potravinovej zbierke zorganizovať aj tú letnú, je neustále pretrvávajúci zvýšený dopyt po základných potravinách i drogériovom tovare zo strany Potravinovej banky Slovenska a lokálnych charitatívnych organizácií. Už 25 rokov sme pevnou súčasťou komunít na Slovensku a pomáhame vždy tam, kde je to najviac potrebné. V tomto náročnom období je naša pomoc potrebná ešte viac, a preto pri príležitosti nášho 25. výročia prichádzame s mimoriadnym darom. Ľuďom v núdzi venujeme prostredníctvom Potravinovej banky Slovenska trvanlivé potraviny a hygienické potreby v hodnote 25-tisíc eur,“ prezrádza Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Ilustračné foto
Zdroj: TESCO
Ilustračné foto

Podľa riaditeľa Potravinovej banky Slovenska Marka Urdzíka v súčasnom neľahkom období koronakrízy neustále rastie počet rodín na Slovensku, ktoré majú problém zaobstarať si jedlo či iné nevyhnutné výrobky: „Veľmi si vážime mimoriadny dar a dlhodobú podporu, ktorú nám Tesco pri našej práci poskytuje. Môžeme tak pomáhať čoraz väčšiemu množstvu ľudí, ktorí sú v núdzi. Silných a stabilných partnerov, ako je Tesco, je na Slovensku zatiaľ málo. Žiaľ, nárast počtu ľudí v núdzi po celom Slovensku potvrdzujú najmä v ostatných mesiacoch aj miestne charitatívne organizácie, s ktorými spolupracujeme.“

Ako sa zapojiť do potravinovej zbierky?

Letná potravinová zbierka prebieha vo všetkých 154 predajniach Tesca naprieč celým Slovenskom až do 29. augusta 2021.

Stačí, ak pri bežnom nákupe zákazník nakúpi trvanlivé potraviny ako napríklad cestoviny, ryžu, strukoviny, konzervy či zaváraniny alebo hygienické potreby navyše a odovzdá ich na zberné miesto za pokladničnou zónou. S výberom vhodných produktov ochotne pomôžu kolegovia v Tescu alebo dobrovoľníci z partnerských organizácií.

Vďaka rastúcemu záujmu zákazníkov Tesca o online zapojenie sa do zbierok pri tohtoročnej letnej zbierke bude možnosť pomôcť a zapojiť sa do zbierky aj z pohodlia svojho domova. Zapojiť sa môžu prostredníctvom služby Tesco Online nákupy, ktorá je dostupná pre 2,8 milióna ľudí na Slovensku. Online zbierka bude prebiehať do 31. augusta tohto roka. Pri online nákupe majú zákazníci na výber spomedzi šiestich pripravených balíčkov pomoci v hodnote od 5 do 12 eur.

Ilustračné foto
Zdroj: TESCO
Ilustračné foto

„Či už sa zákazník rozhodne zapojiť v obchode alebo online, pomoc ľudom v núdzi prostredníctvom potravinovej zbierky Tesca je jednoduchá, rýchla a vždy s istotou toho, že darované potraviny poputujú na správne miesto – ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú. Veľké ďakujem všetkým zákazníkom, ktorí sa rozhodnú pomôcť spolu s nami,“ dodáva Veronika Bush.
Reťazec Tesco spolupracuje nielen s Potravinovou bankou Slovenska, ale rovnako tak aj s lokálnymi partnermi, sociálnymi výdajňami, domovmi sociálnych služieb, organizáciami pracujúcimi s ľuďmi bez domova či domovmi pre osamelé matky s deťmi. Tieto organizácie distribuujú ľuďom v núdzi každý jeden produkt, ktorý zákazníci Tesca darujú.

Ilustračné foto
Zdroj: TESCO
Ilustračné foto

Vlani darovali zákazníci v letnej zbierke až 28 ton potravín

Reťazec spustil zbierku aj vlani v lete v promptnej reakcii na vypuknutie koronakrízy. Spoločné úsilie Tesca a jeho zákazníkov sa vyplatilo, mimoriadna letná potravinová zbierka úspešne pomohla rodinám v ťažkých životných situáciách. Celkovo zákazníci Tesca darovali 28 ton potravín, čo predstavuje 67-tisíc porcií jedla pre ľudí v núdzi.

Práve vďaka potravinovým zbierkam Tesca sa podarilo podať pomocnú ruku veľkému množstvu ľudí v núdzi a rovnako to je aj pri ďalších aktivitách, ktorými Tesco každý deň podporuje tých najzraniteľnejších, či už ide o darovanie nepredaných potravín alebo mimoriadne potravinové dary v doterajšej hodnote viac ako 220-tisíc eur od vypuknutia pandémie.

Reťazec pomáha každodenne ľuďom v núdzi aj prostredníctvom darovania nepredaných potravín. Vďaka tomu, že Tesco daruje potraviny zo všetkých svojich predajní, doposiaľ darovalo viac ako 6 400 ton potravín, z ktorých bolo pripravených 15 miliónov porcií jedla pre ľudí v núdzi. Tesco tak aj touto dôležitou aktivitou pomáha zmierňovať dosahy koronakrízy na tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov.

Ilustračné foto
Zdroj: TESCO
Ilustračné foto