Slobodná matka: Dieťa vám nájde partnera
3. 4. 2011, 6:15 (aktualizované: 15. 7. 2024, 10:52)

Úloha otca v rodine je určite nepostrádateľná a mnohé štatistiky potvrdzujú fakt, že dieťa vychovávané v čisto ženskej domácnosti môže mať rôzne problémy pri začleňovaní sa do spoločnosti v porovnaní s dieťaťom vyrastajúcim v „normálnej“ rodine.
Výskum zameraný na zistenie „škôd“, ktoré spôsobuje odchod alebo neprítomnosť dospelého muža v rodine, veľmi silno podporuje akúkoľvek prítomnosť partnera mužského pohlavia pri výchove dieťaťa.
Existuje domnienka, že pri súčasnom systéme v materských či aj základných škôl sa dieťa s postavou dospelého muža stretne až v pubertálnom veku. Pokiaľ nemá minimálne každodenný kontakt s otcom alebo s niekým v úlohe otca, predpokladá sa, že to bude znamenať preňho ťažkosti v oblasti ako emočnej, tak i sociálnej.
Pravdaže, v dvojici ide väčšina vecí ľahšie, no ak nemáte inú možnosť, skúste najmä samú seba dostať do potrebnej psychickej pohody, ktorá bude základom pre výchovu dieťaťa a snažiť sa k nej pristupovať čo „najnormálnejšie“, ako to vám vyhovuje.
Zdroj: jyoti thakur
father and son
Opustená žena s deťmi je najhoršia situácia, kedy dotyčná stráca všetku svoju silu a nádej. Matkin zúfalý stav však má negatívny vplyv na jej deti. Čo však v prípade, keď si nemôžete pomôcť a jednoducho vás prepadne ľútosť nad svojím osudom?
Dieťa vám nájde partnera?
Prečo by sa tak nemohlo stať? Mnohí muži, ktorí deti ešte nemajú a sami ich splodiť nechcú, pretože im vyhovuje stav, „adoptovať“ si dieťa cudzie. Hlavne také, ktoré už netreba prebaľovať. Muži sa vedia naviazať na dieťa, ktoré je milé, poslušné, obľúbilo si ho. Aj pre ženu – matku je dôležité, ako reaguje dieťa na potenciálneho partnera, ktorý by mohol byť jeho otčimom. Mnohé slobodné mamičky radšej oželejú nový vzťah, ak dieťa nového muža nepríjme. Ak si však obaja sadnú, potom je spolupráca pri budovaní fungujúcej rodiny viac ako kvalitný štart.
Autor: Simona