Ak sa vydáte najskôr do centra starého mesta, nebudete sa stíhať otáčať za krásnymi historickými budovami. Odporúčame si jedno celé popoludnie vyčleniť na prechádzku uličkami. Povedú vás od jednej pamiatky k druhej. Budete obdivovať katedrálu mesta Catedral de Valencia z 13. storočia, stredoveké veže Serranos zo 14. storočia, obrovskú arénu Plaza de Toros, ktorá pripomína Koloseum v Ríme a konajú sa tu býčie zápasy. Nevynechajte Námestie Plaza de la Virgen, ktoré sa nachádza na starom rímskom fóre. Je najreprezentatívnejším námestím a jedným z obľúbených miest vo Valencii. Dominuje mu fontána Turia, ktorá vzdáva hold valencijskej rieke.

Pohľad na historické centrum vo Valencii z katedrály
Zdroj: Shutterstock
Pohľad na historické centrum vo Valencii z katedrály

Po stranách ju obklopujú tri dôležité budovy: Katedrála Santa María, Palác Generalitat a Bazilika Virgen de los Desamparados. Okrem obhliadky týchto budov vám odporúčame sadnúť si na jednu z terás, popíjať drink a vychutnávať si skvelú atmosféru námestia. Najmä večer to tu skutočne žije.

Historické centrum vo Valencii
Zdroj: Shutterstock
Historické centrum vo Valencii

Trhovisko vás nadchne

Tržníc je vo Valencii veľa, medzi najstaršie a najväčšie tržnice v Európe patrí Mercado Central de Valencia. Je skvostom aj po architektonickej stránke. Užite si fantastickú atmosféru, ochutnajte lahodné šunky Serano, klobásky, olivy akejkoľvej veľkosti a farieb, pozrite si ponuku čerstvo ulovených rýb a morských plodov.