Neporovnávajú sa s druhými vzťahmi
Partneri v šťastnom vzťahu pochopili, že akékoľvek porovnávanie sa s ostatnými prináša zmätok a stagnáciu. V dobe sociálnych sietí nie je ťažké podľahnúť efektu chválenkárstva, keď sa takmer každý vystatuje fotografiami z dovoleniek či dosiahnutím nejakého úspechu. Šťastné páry vedia, že každú chvíľu, ktorú strávia zbytočným porovnávaní sa nepracujú na vlastnom vzťahu a nerozvíjajú vlastné schopnosti. Radšej pozerajú na vlastné možnosti a napĺňajú vlastné potreby.

parik
Zdroj: Shutterstock

Nepremýšľajú nad nepodstatnými vecami
Ak sa vo vzťahu nestále zaoberáte starosťami či strachom z niečoho, čo by sa mohlo, no nemuselo stať, plytváte drahocennou energiou a nenahraditeľným časom. Partneri žijúci v pokojnom vzťahu zistili, že budú vo väčšej pohode, ak sa zamerajú na reálne problémy a nebudú si domýšľať a neustále sa stresovať kvôli veciam, ktoré sú mimo ich dosah a nemôžu ich vyriešiť.

Netrvajú na perfekcionizme
Túžba po dokonalosti „zabila“ šťastie v nejednom vzťahu. Snaha o dokonalosť sa vždy nakoniec negatívne obráti. Prináša také vysoké hladiny stresu, že to nabúra všetky vzťahové istoty. Netlačte  na partnera, aby podával dokonalé výkony a nemajte od seba očakávania, že všetko je málo, ak to nie je dokonalé.