Týchto 7 vecí ovplyvní, či stretnete spriaznenú dušu
27. 2. 2023, 17:00 (aktualizované: 30. 5. 2024, 16:38)

Zdroj: Shutterstock
Ak ste sami, je prirodzené pátrať po tom, kedy a akým spôsobom vám vstúpi do života tu jediná spriaznená duša. Ideálne je začať preskúmaním faktorov, ktoré na to vplývajú.
Či vám príde do života čoskoro alebo o niečo neskôr - záujmy, sociálne zručnosti a dokonca aj lokalita, v ktorej žijete, určuje, koho stretnete a ako spolu budete komunikovať. Aké to sú?

1. Či už ste spokojní sami so sebou
Aj keď to môže byť frustrujúce a bolestivé, upratanie si v duši je základným kameňom spoznania toho pravého, tej pravej. Akokoľvek vás to môže nasrdiť, ale klišé o tom, že láska príde až potom, ako ju prestanete vzývať, je poväčšine pravdivé. Zlý vzťah k sebe samému, samej sebe bráni k zdravým vzťahom s ostatnými, dokonca aj tým najbližším.
Zdroj: Shutterstock
2. V akom meste/prostredí žijete
Tento faktor je najpraktickejší a najkamennejší zo všetkých, ale to neznamená, že ho nejde trochu okresať. Vyššie možnosti zoznámiť sa vo väčšom meste alebo menšie možnosti, ale komunitná energii menšieho, obe stoja za zváženie a prehodnotenie, ako v nich kontakty naviažete, lebo v rôznych situáciách treba vystupovať inak.
Zdroj: Shutterstock
3. Či ste dostatočne otvorení
Aj keď je dôležité, aby ste pred stretnutím so svojou spriaznenou dušou dostatočne dozreli, možno sa prekvapivo uberáte k opačnému extrému – citovej či názorovej „prezretosti“. Namiesto toho, aby ste si do špiku definovali, aký má byť váš nastávajúci partner, občas treba svoje predstavy prevetrať a vyškrtať, aby ste si rozšírili pole vzťahovej pôsobnosti.
Zdroj: Shutterstock
4. Akú silnú priateľskú sieť máte
Aj keď sa možno nezamilujete do niekoho, koho už poznáte, váš spoločenský kruh pravdepodobne stále ovplyvňuje, ako blízko ste k stretnutiu so spriaznenou dušou. Aj keď sa online zoznamovanie je dnes čoraz častejšie, výskumy ukazujú, že väčšina ľudí aj tak naďalej stretáva svojich partnerov prostredníctvom svojich kontaktov, ktoré už existujú.
Zdroj: Shutterstock
5. Či príliš nepracujete a máte dosť času
Ďalším praktickejším faktorom „osudového“ stretnutia je to, koľko priestoru venujete práci. Nejde len o čistý voľný čas, ktorého máte nedostatok, ale aj o prepracovanosť a vyčerpanosť v ňom. Ak všetko, čo robíte, je práca a spánok, potom ste drasticky znížili šance na stretnutie s ďalšími potenciálnymi partnermi, nie je to však jediný dôvod, prečo v živote nájsť rovnováhu.
Zdroj: Shutterstock
6. Ako narábate s traumami
Nie je prekvapivé, že niečo, čo sa stalo vo vašom detstve či predošlom živote, ovplyvňuje partnerské šťastie v tom následnom a je dôležité, aby ste niektoré z týchto problémov prepracovali, kým sa usadíte. Keď máme potlačenú alebo nedoriešenú traumu z detstva, máme tendenciu znovu vytvárať rovnaké typy vzorcov a dynamiky v nových vzťahov a úspešne im predcháza terapia.
Zdroj: Shutterstock
7. Či máte „deadline“
Konkrétny časový rámec, dokedy chcete mať vážny vzťah, vám sťažuje jeho hľadanie. Je fajn vedieť, kedy je človek pripravený, ale je treba to počítať skôr v mesiacoch ako v dňoch a týždňoch. Aj toto umelé časové obmedzenie vás totiž môže spadnúť do vzťahu, ktorý nie je celkom v poriadku.
Zdroj: Shutterstock