1. Fyzická nevera
Mať intímny pomer s iným človekom ako s partnerom, je ukážkový príklad nevery, aj keď mnohí práve tento druh nevery za „podvádzanie“ nepovažujú. Dôvod? Fyzické zblíženie sa totiž nemusí vždy skončiť sexom. Zahŕňa viac druhov fyzického kontaktu - od nežných bozkov cez vášnivé objatia až po sexuálny styk. A práve tu je problém - lebo to, čo niekto môže už považovať za neveru, druhý možno pokladá len za prejav priazne (napríklad objatie alebo bozk).

q
Zdroj: Shutterstock

2. Sexuálne fantázie
Ste neverná partnerovi, keď tajne myslíte na sex s iným mužom? Bez ohľadu na to, či ste vo vzťahu, alebo ste single, fantazírovanie o človeku, ktorý vás priťahuje, je úplne normálne a robí to takmer každý. V strehu buďte, až keď pre vysnený idol začnete odmietať svojho partnera a začnete žiť vo svete fantázie.

Sledovanie pornografie je zdravé, ak prináša benefity pre život v páre. Nesmie však presiahnuť isté medze.
 

 

3. Platonická láska
Ak ste sa do niekoho zamilovali a pre svoje tajné city sa začnete chladnejšie správať k svojmu partnerovi, ide o emocionálnu neveru. Hoci tajne ľúbiť niekoho iného nie je zločin, mnohí odborníci už hovoria o nevere, ktorá môže naštrbiť manželské či partnerské spolužitie. Stačí, keď ju nemáte pod kontrolou a začne vám ovplyvňovať život. Podľa iných akékoľvek pocity, ktoré zostanú ukryté v hlave, neverou rozhodne nie sú.