Medzi svokrou a nevestou nie sú vzťahy vždy ideálne. Sú svokry, na ktoré by nikdy nedali nevesty dopustiť, ale aj také, ktoré nemôžu vystáť. Napokon, sú to dve ženy, ktoré sa delia o priazeň jedného muža. Napätie medzi nimi však môže nastať v momente, keď sa svokra začne báť, že stratí pri neveste svoje prvenstvo a kontrolu nad svojím synom. Aby si naďalej zabezpečila svoju moc, môže sa do vzťahu zbytočne vnucovať, poučovať vás či radiť. Niekedy je takéto správanie v poriadku, no existujú momenty, ktoré vzťah zbytočne rozhadzujú. Kedy je dobré zbystriť pozornosť?

Displeased,Mother-in-law,Looking,Her,Son,Presenting,Gifts,To,Wife,,Jealousy
Zdroj: shutterstock

Robí si všetko po svojom?

Keď ste vo vzťahu, snažíte sa byť čo najužitočnejšie a pre partnera najdokonalejšie. Bohužiaľ, aj vaša svokra sa môže snažiť o to isté. Častokrát robí množstvo vecí bez ohľadu na vás či vášho partnera. Neuvedomuje si však, že si tieto veci dokážete urobiť samy, alebo aspoň po svojom. Bez opýtania či kompromisu tak zbytočne medzi vami vyvolá hádku, ktorá postupom času môže vyústiť aj do niečoho horšieho.  

Žiarli na vás?

Ak mal partner pred vaším vzťahom so svojou matkou veľmi blízky vzťah, môže sa stať, že svokra začne žiarliť. Ak tým narúša vašu stabilitu a súperí s vami, rozhodne to nemusí dopadnúť dobre. Je však len na nej, aby si uvedomila, že jej syn sa síce zamiloval do inej ženy, no svoju matku nikdy neprestane mať kvôli tomu rád.