Faktom totiž je, že nie každá žena zažíva aj vaginálny orgazmus a pokiaľ je reč o ženskom orgazme ako takom, má väčšina z nás na mysli ten klitoriálny. Ak však máte chuť na výdatnejšiu porciu rozkoše, je na čase naučiť sa, ako ju zažiť. Lebo podľa žien, ktoré pravidelne prežívajú vaginálny orgazmus, je to celkom iné sústo.

Ako to funguje
Ak nazriete do lekárskych učebníc, možno sa dočítate, že pri vzrušení sa klitoris stoporí podobne ako penis a hoci je z neho viditeľná len malá časť, môže dosiahnuť veľkosť až 11 cm. Podľa prieskumov platformy OMGYes.com až 75 percent žien dosahuje orgazmus stimuláciou vonkajšej časti klitorisu a to je škoda. Výskumy hovoria o tom, že vaginálny orgazmus si dokáže užiť len 25 percent žien a to len preto, že nevedia, ako ho dosiahnuť. Výsledkom teda je, že dokonca mnoho lekárov a vedcov tvrdí, že vaginálny orgazmus je len mýtus. Ako to teda naozaj je?

.
Zdroj: Shutterstock

Existuje ešte jedna, celkom opačná teória, podľa ktorej je skutočný orgazmus ten vaginálny. Dosahuje sa dráždením vnútornej časti klitorisu, zatiaľ čo ten vonkajší klitoriálny je len akousi cenou útechy“ pre ženy, ktoré nevedia ako na to. Ale ako sa hovorí, kto hľadá, ten nájde a vraj to platí aj v tomto prípade. Základom je nedať sa znechutiť prvotným neúspechom a skúšať. Lebo ženy, ktoré vaginálny orgazmus zažili tvrdia, že jeho prežívanie je úplne odlišné. Ako ho opísať? Je hlbší, intenzívnejší, zrelší… Aby ste ho dosiahli, musíte najskôr nájsť záhadami opradený bod G, lebo jeho existencia nie je len mýtom!