Privyrobiť si zopár drobných aj na nepotrebných háboch, totiž nie je žiaden problém, stačí, ak sa poobzeráte po niektorom z množstva internetových bazárov. Ak budete robiť toto, nepotrebné veci sa u vás dlho neohrejú.  

Jeseň je na triedenie šatníka ideálny čas, lebo každý zamieňa krátke tričká za teplejšie oblečenie. Tak spravte zopár fotografií, vymyslite krátky popis a čakajte na správneho záujemcu...
 
Kde inzerovať? 
Dôležité je, aby ste zvolili stránku, na ktorú chodí čo najviac ľudí, inak môžete nepotrebné veci doma skladovať dlhé mesiace a nezbavíte sa ich. Môžete si vybrať niektorý z inzertných portálov ako napríklad bazos.sk, bazar.sk, modrykonik.sk a podobne. K pridaniu ponuky zvyčajne musíte byť členom, alebo aspoň potrebujete uviesť svoje meno, telefonický kontakt alebo e-mailovú adresu a popis k produktu. 

Kozmetické produkty nakupujte s rozumom.
Zdroj: Sincerely Media on Unsplash

Na Slovensku tiež existujú aukčné portály, na ktorých môžete vaše ponúkané veci vydražiť (napr. aukro.sk, onetwosold.sk). Majú výhodu v tom, že vďaka nim môžete zarobiť viac, ako ste očakávali, lebo ich cena sa postupne navyšuje. Ak chcete predávať bez registrácie, ideálne je pre vás naťuknúť si napríklad Facebook Market. Tu - ak už máte profil na Facebooku, sa totiž nemusíte registrovať. Tovar následne predávate formou správ vo Facebook Messengeri, prípadne si so záujemcom o kúpu a spojíte sa telefonicky alebo e-mailom. 

Láska cez internet
Zdroj: Shutterstock

Ženám vyhovuje aj predať oblečenia, doplnkov a kozmetiky, prostredníctvom aplikácie Vinted (funguje v mobile aj na webe).
Obľúbeným portálom je aj web eMimino.cz.  ale aj už spomínaný Facebook (oficiálne miesto na predaj sa nazýva Marketplace). Možností na predaj tovaru je samozrejme oveľa viac.