Na čo všetko vám poslúži: Čo dokáže... novinový papier?


1. Na darčeky
Chystáte sa zabaliť narodeninový darček? Nemáte poruke baliaci papier? Použite novinový. Ak využijete titulnú stránku, kde na oslávenca vyskočí jeho dátum narodenia, o originálne zabalenie máte postarané.

2. Namiesto natáčok
Túžite po kučeravom afroúčese? Stačí, ak vlhké vlasy natočíte na „ruličky“ vyrobené z novinového papiera a na koncoch zaviažete. Po pár hodinách získate pevné kučery, ktoré si udržia tvar až do najbližšieho umývania vlasov.

Na čo všetko vám poslúži: Čo dokáže... novinový papier?

3. Hltač prachu
Nepekný prachový povlak, ktorý sa vytvoril na hladine v akváriu, rýchlo vyčistia noviny. Stránku položte na hladinu a po pár sekundách vytiahnite. Prach aj prípadná mastnota sa na papier zaručene prichytia.

4. Na okná
Novinový papier je dokonalý leštič okien a vedeli to aj naše babičky. Ak teda nemáte doma špeciálne handričky na leštenie okien, pokojne použite papier a prípravok na čistenie skla.

5. Dekoratívna váza
Obnoviť vázu, ktorá sa vám už zunovala, môžete pomocou novín. Vázu natrite disperzným lepidlom, priložte na ňu namočené noviny tak, aby dokonale priľnuli, a potom ich ešte pretrite ďalšou vrstvou lepidla alebo priehľadného laku.

6. Namiesto toalety
Pri učení vášho šteniatka na zvieraciu toaletu použite staré noviny. Porozkladajte ich po miestnosti, kde by mala toaleta stáť a sledujte, kam sa šteniatko vyciká. Je to miesto, kde by malo vykonávať svoju potrebu aj najbližšie. Potom už len zmenšujte plochu novín, až sa dopracujete k miestu, kam postavíte naozajstný zvierací záchodík.

Na čo všetko vám poslúži: Čo dokáže... novinový papier?

7. Ako dôkaz
Aktuálne noviny nemusíte využívať na fotografiách. Ak si na dovolenke urobíte fotografiu s novinami, kde je vidieť dátum, už nemusíte hádať, kedy ste fotku urobili. Máte to „čierne na bielom“.

8. Na pribíjanie klincov
Pribíjanie klincov môže byť  ťažšie, než predpokladáte, preto ním prepichnite noviny. Tie poslúžia ako krátkodobý držiak, kým klinec aspoň sčasti nezatlčiete na svoje miesto. Noviny potom ľahko odstránite, kým klinec už „neutečie“.

Autor: Marcela Martinková
Foto: Shutterstock.com