1) Namiesto odličovacieho mlieka - zmiešajte 3 lyžice sušeného mlieka a tretinu šálky teplej vody. Ihneď nanášajte na pleť pomocou vatového tampónu a odličujte tak, ako keď používate bežné mlieko na odličovanie. Nakoniec tvar opláchnite vodou.
2 ) Na spálenie od slnka - ak nemáte prípravok z lekárne, poslúži vám tento domáci recept. Zmiešajte sušené mlieko spolu s troškou vody, štipkou soli tak, aby vznikla pasta. Poklepávaním ju naneste na spálené miesta Mlieko pleť upokojí. 
3) Na zájdené striebro - mlieko vyberte z chladničky a nechajte ho zámerne skysnúť alebo doňho pridajte ocot. Strieborné predmety ponorte do skysnutého mlieka aspoň na 40 minút. Čierny povlak sa uvoľni, potom už stačí iba striebro umyť v mydlovej vode a utrieť suchou handričkou.
4) Na čistenie linolea - stačí ak ním mierne navlhčíte handričku, pretriete inkriminované miesta a potom umyjete klasickým spôsobom, napríklad mopom.
5) Na atramentové fľaky – zašpinený kúsok látky namočte na noc do misky s mliekom a potom normálne operte. Mlieko pomôže odstrániť stopy atramentu a nezničí pri tom tkaniny.
6) Na štipance - vatový tampón namočte v mlieku a aplikujte na štípanec. Pridať môžete aj trocha soli. Určite sa vám uľaví.
7) Trik na mrazené ryby – budú ako čerstvé a ešte k tomu bez rybieho zápachu. Stačí ak rybu rovno z mrazničky ponoríte do mlieka a necháte ju tam rozmraziť. Ale pozor, ak je veľmi horúco, nechajte rybu rozmrazovať pomaly v chladničke. Na linke sa zároveň s rozmrazením môže aj pokaziť.