Firemné vianočné večierky sú naozaj skvelé. Je to príležitosť, ako spoznať kolegov a nadriadených z inej ako pracovnej stránky. V uvoľnenej atmosfére posledných dní roka sa zabúda na urobené pracovné úlohy a deadliney.

Ilustračné foto
Zdroj: Pexels
Ilustračné foto

Ako sa na obliecť na firemný vianočný večierok?

Viacerí odborníci na protokol upozorňujú, že pri obliekaní na firemný večierok by ste nemali zabúdať na protokol. Ten je totiž považovaný za spoločenskú udalosť. Na doručenej pozvánke je zvyčajne uvedený dress code. To vám značne uľahčuje výber oblečenia. Ak téma oblečenia nie je zadaná, oblečte sa pohodlne a reprezentatívne.

Viete, kde nájdete oblečenie na každý deň i príležitosť? Stačí prehliadať Bonprix Black Friday a užiť si výhodné nakupovanie.

Ilustračné foto
Zdroj: Pexels
Ilustračné foto

Výber oblečenia závisí aj od miesta konania

Formálne priestory – väčšina vianočných večierkov sa uskutočňuje v pracovnom prostredí. Alternatívnymi priestormi sú prenajaté hotely alebo iné podniky. Medzi pozvanými môžu byť aj klienti a partneri spoločnosti. Na tento druh formálneho večierka je potrebný výber reprezentatívneho a formálneho oblečenia.

Menej formálne priestory – považujú sa za ne najmä prenajaté chaty, športové centrá a rôzne kluby. Cieľom týchto večierkov je lepšie spoznať svojich kolegov a užiť si spoločný program.

Ak na pozvánke nie je uvedený dress code, očakáva sa ležérnejší typ oblečenia. Dobrou voľbou sú džínsy a tričko vo vašej obľúbenej značke. Vynechajte zámerne roztrhané oblečenie.

Idete na formálny firemný vianočný večierok a nie je predpísaný dress code? Svoj look môžete vyskladať z týchto kúskov.

Ilustračné foto
Zdroj: Pexels
Ilustračné foto

Dámsky look

Medzi ideálne zvolené druhy oblečenia patria najmä šatynad kolená (puzdrové, zamatové, saténové, lurexové), nohavicový alebo sukňový kostým či sukňa a blúzka. Jednotlivé kúsky zlaďte do klasických tónov čiernej, šedej, hnedej alebo vianočných farieb, ako je červená, vínová, purpurová.

Ideálnou obuvou súopätky. Tenisky ani iná športová obuv nie sú vhodné. Celý outfit podčiarknite detailmi v podobe dokonalého make-upu, účesu a šperkov. Nájsť dokonale sediace topánky na opätku je často náročné. Možno ich nájdete práve v eobuv Black Friday a ešte k tomu za TOP ceny.

Ilustračné foto
Zdroj: Pexels
Ilustračné foto

Pánsky look

Páni si na firemný vianočný večierok môžu zvoliť kompletný oblek alebo len sako, nohavice, džínsy, sveter či košeľu. Možno vás prekvapí, že čierna farba nie je na vianočný večierok najlepšou voľbou. Preferované farby sú sivá, modrá, hnedá, ale aj biela.

Skvelý look dokončíte s uzavretými spoločenskými topánkami a doplnkom, akým sú hodinky.

Ilustračné foto
Zdroj: Pexels
Ilustračné foto

Aj keď na outfite na firemný vianočný večierok záleží, v prvom rade je dôležité si ho užiť. Veď, ako často máte príležitosť stráviť s kolegami a nadriadenými iný než pracovný čas.