Poznáte silu slova? Ako je to so SLOVNÝM PREKLIATÍM?
6. 9. 2021, 21:53 (aktualizované: 30. 5. 2024, 16:33)

Zdroj: Shutterstock
Bodaj by ťa... Zdanlivo nevinná veta môže vyvolať poriadny problém. Ako to teda so slovným prekliatím vlastne je?
Prekliatie vraj nemusí byť úmyselné. Prekliať vás dokonca môže niekto, koho vôbec nepoznáte a nič zlé ste mu neurobili. Stačí, aby ste boli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.
Porobenie či prekliatie?
Tak ako môžete niekomu priať dobro a šťastie, môžete inému (hoci nechtiac) želať zlo. Skutočnú kliatbu však dokáže vykonať len veľmi silný človek. Súvisia s tým aj špeciálne rituály, a tie ovláda málokto. Kliatbu môžete nechtiac vytvoriť aj vo veľmi silnom afekte. Stačí, ak sa na niekoho veľmi nahneváte a želáte mu niečo nepekné. Našťastie, takto vykonaná kliatba nie je až taká silná. Kliatba má totiž až 7 stupňov.
Najľahšou formou je urieknutie (napríklad to známe z očí, keď bábätko plače bez príčiny alebo sa vám zrazu v niečom nedarí), najťažšou je rodová kliatba. Tá sa môže údajne prenášať z generácie na generáciu. Takéto prekliatie má potom človek vpísané v dlani. Ak je prekliaty, má o čiaru viac. Kliatba je sila myšlienky či slova upriamená na konkrétneho človeka s cieľom uškodiť mu.
Zdroj: Shutterstock
Ak v hneve poviete neprajnú vetu neposlušnému dieťaťu alebo manžela v návale zúrivosti počas hádky počastujete slovami, ktoré mu neželajú nič dobré, môžete im nechtiac ublížiť. Slovo má veľkú silu, preto si vždy dávajte pozor, čo komu poviete.
Prekliatie
Hoci sa táto forma „magického útoku“ uskutočňuje väčšinou v afekte, považuje sa už za zámernú, aj keď neplánovanú. Skaza môže prísť okamžite, inokedy po kontakte s prekliatym miestom či predmetom. Neveríte? Spomeňte si na známu faraónovu kliatbu, kliatbu osudného faraónovho prsteňa, diamantu Hope, kliatbu českej svätováclavskej kráľovskej koruny, prekliaty zámok Miramare na brehu Jadranu či na kliatbu rodu Habsburgovcov. Ste prekliata? Potom sa vám v určitej konkrétnej veci stále nedarí, nech robíte, čo robíte, a neviete to zmeniť.
Chráňte sa!
+ Zmiernenie alebo úplné zrušenie prekliatia môže byť priam veda. Ako ochrana môže poslúžiť magický ochranný kruh namaľovaný posvätenou kriedou či tvorený posväteným povrázkom za odriekavania špeciálnych magických formuliek a podobne.
+ Na odvrátenie prekliatia pomáhajú rastliny s ostňami. Posaďte ich pred vchod do domu alebo aspoň postavte kaktus do okna.
+ Prípadne vyskúšajte čaro „čarodejníckej fľaše“. Fľašu naplňte do polovice niečím ostrým (úlomkami skla, žiletkami, klincami, špendlíkmi) a doplňte vlastným močom. Dôkladne uzavrite a zakopte aspoň 30 cm hlboko do zeme na mieste, kam nikto nechodí. Dôležité je, aby fľaša nepraskla. Kým je zahrabaná, mala by vás údajne ochrániť pred akýmkoľvek úmyselným zlom.
Zdroj: Shutterstock
Neúmyselne prekliať môžete, ak sa na niekoho uprene zahľadíte a sústredíte naňho svoje myšlienky.
Uriekli vás?
Urieknuť vás môžu hocikde. Stačí, ak sa na vás cestou do práce (hoci v autobuse) niekto nepekne zahľadí. Ak pridá aj zlé slovo, môžete mať problém. Zahryznite si do špičky jazyka a pošlite zlé myšlienky späť. Pritvrdíte, ak to urobíte aj slovne. Pri stretnutí s iným človekom vyžarujete akési fluidum a vaše biopole vysiela vibrácie rôznych frekvencií. Vychádzajú z podvedomia a môžu byť pozitívne, ale aj deštruktívne (plné strachu či závisti). Ľudia si ich zvyčajne vymieňajú bez toho, aby si to uvedomili.
INFO
Viete o tom, že schopnosť urieknuť majú zväčša ryšaví, čiernookí či škuľaví ľudia? „Nebezpečné“ sú vraj aj ženy, ktoré nedojčili. Ak máte pocit, že vás niekto uriekol, zistíte to jednoducho. Do pohára s vodou vhoďte deväť zápaliek, ktoré ste predtým, jednu po druhej zapálili. Ak padnú ku dnu, máte problém.