Dnes už nikoho neprekvapí, keď niekto platí mobilným telefónom či hodinkami. Klasickú plastovú platobnú kartu už jednoducho nevyťahujeme z kabelky tak často ako v minulosti. Najnovšie môže byť vašou kamarátkou na nakupovanie aj digitálna karta bez plastu. Navyše tým budete šetriť aj planétu. Digitálna kreditná karta Mastercard funguje naozaj jednoducho.

Kreditnú kartu bez plastu vám VÚB, ktorá je členom skupiny Intesa Sanpaolo, zriadi a obnoví bez poplatku. Novou digitálnou kartou môžete platiť už do 48 hodín po jej zriadení. V priebehu novembra ňou budete môcť platiť okamžite.

„S digitálnou kartou máte, samozrejme, k dispozícii všetky výhody bežnej kreditnej karty, pohodlne platíte tak, ako ste zvyknutí, a ešte aj šetríte životné prostredie. VÚB banka má momentálne v obehu až 100 000 kreditných plastových kariet, ktorých objem predstavuje zhruba vzdušnú čiaru z Bratislavy do Pekingu. Úspora plastu má teda veľký potenciál,“ hovorí Róbert Škařupa, produktový špecialista senior Tímu kreditné karty VÚB banky.

Výhody digitálnej kreditnej karty:

●   V prípade podozrenia na zneužitie ju viete kedykoľvek bezplatne zablokovať a požiadať o znovuvydanie.
●   Kartu si môžete pridať do mobilnej  peňaženky a pohodlne ňou platiť cez Apple Pay a Google Pay.
●   Kreditnú kartu bez plastu máte poruke aj vtedy, keď si zabudnete peňaženku. Keďže ju nemôžete stratiť, je pre vás aj oveľa bezpečnejšia.
●   V mobilnej aplikácii VÚB Mobil Banking si na pár klikov nastavujete internetový limit, notifikácie o platbách kartou alebo výške dlžnej sumy alebo notifikácie o zaúčtovaní splátky.
●   Takisto viete zmeniť aj  limit  na platby na internete alebo kartu zablokovať.
●   V prípade platby na internete si jednoducho cez VÚB Mobil Banking zistíte potrebné informácie o karte (celé číslo karty, platnosť a bezpečnostný kód – CVC). Údaje o karte navyše nemusíte prepisovať, je možné ich skopírovať.

Kreditka má množstvo výhod

Kreditku Mastercard World od VÚB môžete mať bezplatne. Až 100-percentnú zľavu z mesačného poplatku získa každý, kto ju použije mesačne na platby v hodnote minimálne 700 eur. Navyše s kreditnou kartou nepoužívate vlastné peniaze na platenie, ale peniaze banky, a to bezúročne až po dobu 43 dní.  Banka za vás vybaví aj prípadné reklamácie nedodaných služieb a tovarov.

Ilustračné foto
Zdroj: VÚB/Mastercard
Ilustračné foto

Okrem Mastercard World ponúka VÚB banka aj kreditnú kartu Mastercard Standard a Šikovnú kartu.
Ešte viac tipov, ako byť ekologický a zároveň šetriť, nájdete aj s praktickými radami na špeciálnej stránke.  

Pohľad sociologičky Sylvie Porubänovej

„Virtuálna platobná karta reprezentuje výrobok i formát, ktorý je vďaka inovatívnemu využitiu najnovších digitálnych technológií konkrétne i v prenesenom význame o krok vpred. Absencia fyzickej podoby, teda neprítomnosť plastu ani akéhokoľvek použitého materiálu, vytvára obrovský potenciál využitia nielen v každodennom platobnom styku. Vyvinutie a predovšetkým sprístupnenie digitálnej platobnej karty pre širokú verejnosť, aj v podmienkach Slovenska, vysiela významný signál o autenticite zámerov a cieľov ochrany a šetrenia prírodných zdrojov a životného prostredia. Zároveň virtuálna karta vytvára priestor pre individuálne rozhodnutia smerom k úspornejším, ekologickejším a jednoduchším trendom v nakupovaní tovarov i služieb.“