1. Nákupy plánujte
Ak sa váš domov v týchto dňoch premenil na kanceláriu, školskú triedu či detskú herňu, je celkom prirodzené, že nič nestíhate. Popri všetkých povinnostiach však nezabudnite dbať na dodržiavanie vyváženej a ľahkej stravy, aby vaše telo a imunita fungovali presne tak, ako majú.

Pred odchodom do obchodu si vždy urobte zoznam – urýchli vám nákup, vyhnete sa lákavým akciám, zbytočnému míňaniu a zabúdaniu. Preferujte potraviny, ktoré neobsahujú zbytočne veľa cukru, soli či konzervantov. Namiesto chleba, múky, konzerv alebo údenín radšej siahnite po hubách, strukovinách a tofu, ktoré vám v chladničke vydrží minimálne mesiac.

2. Do dvoch minút na stole
Poznáte LUNTER Hotové jedlá? Ak ste niekedy zavítali na festival Pohoda alebo do Lunter Bistra, určite vám budú známe. 100 % rastlinné jedlá z kvalitného LUNTER Tofu - bolonská omáčka, koložvárska kapusta, jaternica, praženica či fašírková zmes – spoľahlivo zasýtia celú rodinu, a to doslova do pár minút.

Ilustračné foto.
Zdroj: Lunter
Ilustračné foto.

Sú čerstvé a vyrobené bez použitia konzervačných látok. Neobsahujú cholesterol, laktózu ani GMO, vybrané varianty sú prirodzene bezlepkové. V LUNTER Hotových jedlách nájdete čerstvú kyslú kapustu, cibuľu, cesnak, vlastné varené krúpy a tradičné slovenské Tofu. Vďaka pasterizácii ostávajú zachované mnohé vitamíny a minerálne látky, pretože sa pokrmy varia kratšie a pri nižšej teplote, než by ste zvládli napríklad u vás doma.

3. Povzbuďte imunitu
V zime sa riziko priberania prirodzene zvyšuje, keďže máme viac príležitostí na jedenie. Navyše sa menej hýbeme než v letných mesiacoch. Ak si chcete zachovať svoju aktuálnu hmotnosť, prípadne nejaké to kilo zhodiť, načasujte svoj stravovací režim na tri hlavné jedlá, ktoré vtesnáte do 8 hodinového intervalu. Podľa odborníkov na výživu je zdravý hlad nevyhnutný k správnemu očisteniu čreva, čím môžete pozitívne ovplyvniť svoj imunitný systém.

4. Vyhnite sa nástrahám
Pracujúci rodičia alebo deti na online výučbe poľahky skĺznu do modelu celodenného zobkania, prípadne snahy ušetriť si čas suchým obedom. Majte preto po ruke čerstvé ovocie alebo zeleninu, prípadne oriešky, ktoré skvele poslúžia ako zdravá či olovrant.

Ilustračné foto.
Zdroj: Lunter
Ilustračné foto.

Obed a večeru preferujte v čo najľahšej forme, aby ste uľahčili svojmu tráveniu a podporili tak správne fungovanie prirodzenej obranyschopnosti. Preto odporúčame vyvážené menu s čo najvyšším podielom rastlinnej stravy a zdravých kalórií, ktoré výrobky LUNTER ponúkajú. Nezabúdajte ani na pravidelný pitný režim a pohyb aspoň 30 minút denne.

5. Odľahčite jedálniček
V aktuálnom chrípkovom období stavte na kvalitné rastlinné zdroje, ako sú strukoviny, semená a orechy, celozrnné formy obilnín. Zvlášť komplexným zdrojom esenciálnych aminokyselín je sója a tofu.

Vďaka nízkemu obsahu cholesterolu a tukov, na rozdiel od živočíšnych zdrojov proteínov, neprispieva tofu k nárastu hmotnosti, nezvyšuje krvný tlak ani cholesterol. Vo všetkých LUNTER Hotových jedlách nájdete čerstvé a kvalitné slovenské Tofu, ktoré vás zasýti rovnako ako mäso.

Tip na rýchly obed
LUNTER rastlinnú jaternicu zohrejte minúty na panvici, prípadne zapečte v rúre. Skvele chutí so zemiakovou prílohou alebo so šalátom. Dobrú chuť :)

Ilustračné foto.
Zdroj: Lunter
Ilustračné foto.