Reklama

Upadá váš intímny život? Ako preprogramovať milenecké väzby?

Získať dôveru
je nekonečná púť.
Ale vždy stojí za to
na nej zapracovať.

Zdroj: shutterstock

Reklama

Upadá váš intímny život? Podľa odborníkov to nie je nič nezvratné. Po rokoch vzťahu si však vaše komunikačné praktiky s partnerom vyžadujú aktualizáciu. Ako ich preprogramovať tak, aby vám nespadol celý partnerský systém?

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Fúúha, tak toto radšej NIE: Ak v posteli robíte JEDNU vec, nečudujte sa, že každý chlap utečie!
    Zdroj: Shutterstock

    1.Pozor na (ne)verbálne narážky partnera
    Ak úplne ignorujete snahu o komunikáciu partnera a nútite ho, aby robil len to, čo chcete vy, až vtedy ste zlá „milenka“, vytyčujú hlavnú mantru intimity sexuológovia. Prvý krok je začať vnímať, čo hovorí partner slovami, ústami, rukami aj postavou. Kedy sa približuje, kedy odtláča, kedy znervóznie alebo je, naopak, uvoľnený a veselý. Tieto náznaky vám môžu poskytnúť dôležitý prehľad o tom, čo sa mu páči a čo nie.

    Zdroj: shutterstock

    AKO SI V NICH ZACHOVAŤ ISKRU?

    2. Komunikujte, komunikujte, komunikujte
    Žiadny partner na svete nedokáže čítať myseľ a úplne predpokladať vaše potreby. Je to jeden z najčastejších a najškodlivejších predsudkov o vzťahoch. Dostať sa na tú správnu koľaj vám pomôže predovšetkým komunikácia o svojich pocitoch. A to aj na zdanlivo banálnej úrovni v štýle: „Aký to bol pre teba pocit?“, „Čo sa ti na tom páčilo?“, „Ako si spomínaš na to či ono?“. Známi sexuológovia tiež radia, aby ste sa o intimite pravidelne rozprávali aj mimo postele – tam to totiž vyznie najvýraznejšie.

    3. Zbrzdite si ego už vo dverách
    Čokoľvek, čo vám spôsobuje traumy, strachy a transformuje ich do výčitiek tomu druhému, nemusí mať žiadny pevný ani racionálny základ. Opäť ide o predsudky, ktoré vás majú zdanlivo ochrániť pred sklamaním, ale namiesto toho často iba retardujú vaše správanie a samy vyvolávajú problémy. Najčastejšie sú tie, že o problémoch hovoria len slabosi, za inými dverami domácnosti zase panujú napríklad také, že daný človek nie je dosť príťažlivý, ak si chce s ním partner ozvláštniť intimitu. Takmer nikdy to tak však reálne nie je.

    Zdroj: shutterstock

    Získať dôveru je nekonečná púť. Ale vždy stojí za to na nej zapracovať.

    4. Dôverujte, dôverujte, dôverujte
    Dôvera je kľúč k tomu, aby ste si s partnerom mohli vzájomne rozprávať o najtajnejších snoch a obavách v úplne bezpečnom prostredí bez strachu zo zlyhania či z odsúdenia. V intímnej sfére je tento pocit nenahraditeľný. Zaspomínajte si na časy či chvíle, keď ste „odhodili“ akékoľvek obavy a láske a vášni ste sa, skrátka, oddali. Neboli to tie najkrajšie?

    5.Netutlajte, ani nepreháňajte
    Predstieranie (vzrušenia či emócie) je vždy cesta do slepej uličky. Na jej konci si vás problém spravidla počká alebo sa na chvíľu uprace za roh, aby odtiaľ po čase znova neodbytne vykukol. Namiesto akejkoľvek preonačenej emócie je vždy lepšie fakticky pomenovať problém a prakticky navrhnúť, čo s ním.

    Vyberáme pre vás niečo PLUS