V lete radšej do hôr
Kráľovná Alžbeta II. očividne nemá rada horúčavy pri mori. Každý rok trávi letnú dovolenku na zámku Balmoral na Škótskej vysočine, kde si rada zajazdí na koni alebo na svojom rangeroveri.

V lete radšej do hôr
Zdroj: Profimedia
V lete radšej do hôr

Rodinka ešte spolu
V auguste 1987 princ Charles prijal pozvanie vtedajšieho španielskeho kráľa Juana Carlosa a spolu s Dianou, Williamom a Harrym strávil dovolenku v honosnom paláci Marivent postavenom na vrchole útesu, odkiaľ je nádherný výhľad na hlavné mesto Malorky Palmu.

Milovala pláže Karibiku
Princezná Diana často dovolenkovala sama s Williamom a Harrym na rôznych ostrovoch v Karibskom mori. Aj po rozchode s Charlesom vzala synov na svoj obľúbený ostrov Nevis. V júli 1997 všetci traja dovolenkovali na jachte Dodiho Al Fayeda v St. Tropez v južnom Francúzsku. O šesť týždňov sa stala tragická nehoda v Paríži.

Milovala pláže Karibiku
Zdroj: Profimedia
Milovala pláže Karibiku

Dovolenky s Camillou
Prvú spoločnú, napoly utajenú 10-dňovú dovolenku strávil princ Charles s Camillou v Stredozemí na jachte The Alexander v roku 1999. Ako alibi vzal so sebou aj Williama a Harryho. Teraz sa už skrývať nemusia a na letné dovolenky radi chodia na Barbados a na grécky ostrov Korfu. Princa Charlesa fascinuje grécka kultúra a história, lebo podľa jeho vlastných slov mu v žilách po otcovi koluje grécka krv.