Prešla mnohými nepodarenými vzťahmi, ale aj závislosťami od alkoholu a liekov. Trpela už pri svojej prvej láske a zároveň speváckom partnerovi Petrovi Sepéšim (†23).

Iveta Bartošová disponovala obrovským šarmom, talentom, aj úspechom, no nikdy nenašla naplnenie v láske
Zdroj: archív Fan klubu Ivety Bartošovej
Iveta Bartošová disponovala obrovským šarmom, talentom, aj úspechom, no nikdy nenašla naplnenie v láske

Koniec veľkej lásky
Spoznali sa na festivale Mladej piesne v Jihlave a neskôr už ako spevácke duo spolu naspievali hity ako Knoflíky lásky či My to zvládnem. Tvorili milenecký pár a Iveta mladého speváka zbožňovala, aj keď ju neustále podvádzal a ponižoval. Dôkazom má byť spoveď istej Romany Fischerovej, ktorá pred rokmi prezradila toto: „Nesprával sa k nej pekne. Keď som bola u nich a Iveta sa vrátila z natáčania, vyhodil ju z izby s tým, že má návštevu. Plakala za dverami, kým som neodišla. Bolo to drsné...“ Napriek všetkému bol Sepéši pre ňu všetkým, a keď sa koncom júla 1985 dozvedela, že zomrel pod kolesami vlaku, zosypala sa. Chvíle žiaľu však rýchlo nahradila sláva.

Nové začiatky
Po Petrovej smrti pokračovala Ivetina dráha v skupine Balet a v kapele Kroky Františka Janečka. Tam sa preslávila megahitom Léto. Na jar v roku 1987 začala spolupracovať s orchestrom Ladislava Štaidla a známy kapelník sa na niekoľko rokov stal jej životným partnerom. Nielenže s ním vydržala zo všetkých chlapov najdlhšie, ale v roku 1996 mu porodila syna Artura. Rozišli sa, lebo podľa bulváru Štaidl v USA randil s krupierkou a Iveta si v tom čase začala románik s hercom Rudolfom Hrušínskym najmladším. Keď ich vzťah praskol, prvý raz sa pokúsila o samovraždu.

Iveta Bartošová
Zdroj: Blesk, archív
Iveta Bartošová

Nasledovala svadba s hercom Jiřím Pomejem, po dvoch rokoch krach vzťahu, niekoľkomesačný románik s grófom Domenicom Martuccim a naposledy svadba s Josefom Rychtářom... Do toho treba pripočítať Ivetine pokusy o reštart kariéry, boj so psychickými diagnózami, závislosť od alkoholu a liekov proti bolesti. Poďme však po poriadku, presnejšie spätne od dátumu, kedy sa rozhodla siahnuť si na život.