Božské bývanie Heleny Vondráčkovej: Krytý bazén a detaily, ktoré šokujú! Doma má aj slávne...
26. 11. 2023, 20:00 (aktualizované: 30. 5. 2024, 16:42)

Zdroj: facebook/helenavondrackova
Nenechala za seba hovoriť iných. Helena Vondráčková si k sedemdesiatemu piatemu jubileu darovala dokumentárny film, ktorý režisér Ivo Macharáček nazval jednoducho Helena.
Zdroj: facebook/helenavondrackova
Zdroj: facebook/helenavondrackova
Zdroj: facebook/helenavondrackova
Galéria k článku

Zdroj: Žena
Jedna z najpredávanejších českých speváčok v ňom hodnotí desaťročia kariéry, ktorá stále nekončí. O najdôležitejších životných momentoch rozpráva v prostredí svojej slávnej vily v Řitke, kde sa usadila v polovici osemdesiatych rokov po tom, čo sa vydala za svojho prvého manžela, nemeckého muzikanta Hellmuta Sickela. Pri príležitosti výroby dokumentu sem pozvala aj filmárov s kamerami. Jej fanúšikovia tak mohli zistiť, aký ma umelkyňa vkus v súkromí, píše Plus 7 dní.
Zdroj: ČESKÁ TELEVIZE
Helena Vondráčková nakrúcala dokumentárny film aj vo svojom dome v Řitke.
Vďaka dokumentárnemu filmu, ktorý trvá osemdesiat minút, sme sa dozvedeli nielen to, že Helena Vondráčková je zdatná na záhrade. Pestuje množstvo kvetín a krov, za vilou si umiestnila krytý bazén. No Helena počas rozprávania o svojom živote okrem iného vešia prádlo. Nahliadli sme však aj dovnútra speváčkinho domu.
Čo sa interiéru týka, stálica českej popscény predviedla rovnaký romantický vkus, aký bol typický pre Karla Gotta. Vila je plná tmavého masívneho nábytku a okázalých lustrov. Pri veľkolepom schodisku visí zdobené zrkadlo, obývačke s krbom dominuje veľký kríž s Ježišom Kristom, dobové húpacie kreslo aj obrovská maľba Josefa Vyleťala, prezývaného český Dalí.

Zdroj: Žena
Fanúšikov však asi najviac potešil fakt, že v šatníku si Helena Vondráčková naďalej drží veľa pamätných kúskov. Šaty, v ktorých v roku 1977 vyhrala festival v poľských Sopotoch, si dokáže obliecť do dnešných dní. Odložené má aj svadobné šaty zo slávnej rozprávky Šílené smutná princezná, ktoré musia mať minimálne 55 rokov!
Zdroj: ARCHÍV
Vo filme padne len raz meno princezny a princa. Princezná sa volá Helana a princ Václav.
Slováci zase zistili, že ceny z Bratislavskej lýry našli u Heleny čestné miesto medzi množstvom ďalších ocenení - zlatým Slavíkom, Grammy či soškami z ďalších festivalov. Zlaté, platinové a doubleplatinové platne jej visia v klubovni vedľa typickej českej majoliky. Je ich však toľko, že rozvešané ich musí mať na viacerých miestach.. Fotky nájdete v galérii.