Dáte si Repete? Kultová značka je opäť na predaj. Tipnite si, koľko za ňu Martin Jakubec pýta!
14. 2. 2023, 19:00 (aktualizované: 30. 5. 2024, 16:38)

Zdroj: Archív NMH
Legendárna súťaž starých šlágrov, ktorú na začiatku 90. rokov uviedol do života dnes už nebohý Ivan Krajíček môže opäť ožiť. Ak zmení majiteľa.
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS
Zdroj: Archív Otta Weitera
Galéria k článku
Relácia Repete, ktorá spájala zábavu, hudbu a súťaže, sa vysielala v 90. rokoch pravidelne každú nedeľu na obrazovkách Slovenskej televízie. Programom divákov sprevádzal Ivan Krajíček, ktorý reláciu režíroval a písal aj jej scenár. Po jeho smrti ho moderovala Zora Kolínska a o obnovu relácie sa v roku 2007 postaral spevák Martin Jakubec prostredníctvom televíznej šou Repete Návraty. Ako píše denník Plus jeden deň, potom, ako Repete v roku 1997 skončilo, tváre relácie rady využívali jej názov vo vlastných vystúpeniach a po Slovensku sa tiež organizovali regionálne amatérske súťaže s týmto názvom. Lenže tomu odzvonilo.

V roku 2007 požiadal Jakubec Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky o jej licenčnú a ochrannú známku. A nezaregistroval si len značku, ale aj Návraty Repete a dokonca aj výraz repeťáci. Značku kúpil doslova za babku. „Celé ma to vyšlo do tisíc eur,“ povedal vtedy.
Zdroj: RTVS
Zora Kolínska mala celý život mala blízko k Ivanovi Krajíčkovi. Spájalo ich priateľstvo a profesionálny obdiv.
Po získaní všetkých práv reláciu obnovil a oslovil pôvodných interpretov ako napríklad Dušan Grúň, Lýdia Volejníčková, Marcela Laiferová, Oľga Szabová, Eva Máziková. So značkou Repete Návraty precestovala skupina spomínaných spevákov celé Slovensko. Keďže o značku nie je dostatočný záujem, Jakubec sa rozhodol ju predať.
,,Po dlhom zvážení som sa rozhodol po 15. rokoch predať autorské práva, licencie a obchodnú značku a hudobné diela legendárneho programu Repete, ktorého som majiteľ. Táto ponuka je určená pre producenta, agentúru alebo televíziu, ktorá bude mať záujem naďalej spravovať práva na nestarnúce hity a pokračovať vo výrobe zábavných programov a koncertnom turné. Cena majetku na vyžiadanie," priznal pre Plus jeden deň Jakubec s tým, že hodnota obchodného majetku a značky presahuje výšku 1,5 milióna eur. Keďže zatiaľ sa žiadny záujemca nenašiel, pred pár dňami sa Jakubec rozhodol svoju výzvu zopakovať na svojom Facebooku. Fotky legendárnych spevákov si môžete pozrieť v našej galérii.