Prešla si mnohými nepodarenými vzťahmi, ale aj závislosťami na alkohole a liekoch. Trpela už pri svojej prvej láske a zároveň speváckom partnerovi Petrovi Sepéšim (†23).  

Boli milencami a verejnosť ich považovala za Rómea a Júliu osemdesiatych rokov. Iveta Petra zbožňovala aj napriek tomu, že ju vraj na každom kroku podvádzal a ponižoval. Dôkazom má byť spoveď istej Romany Fischerovej, ktorá pred rokmi prezradila médiám toto: „Nesprával sa k nej pekne. Raz, keď som bola v ich byte a Iveta sa vrátila z nejakého natáčania, vyhodil ju z izby s tým, že má návštevu. Hodiny plakala za zatvorenými dverami, kým som neodišla. Bolo to drsné...“

Iveta Bartošová, Petr Sepéši
Zdroj: Ahaonline.cz

Ako písal šarm.sk, kým pre Ivetu Petr predstavoval jej romanticky vysnívaného princa, a myslela si, že prežívajú ten najzamilovanejší vzťah, on bral ich „fungovanie“ celkom inak. „Nemiloval ju nikdy. Bola mu skôr na príťaž. Keď si priviedol dievča, vyvádzala neuveriteľné scény. Búchala do steny hrncom, kričala, plakala. Často sme ju museli zamknúť,“ zaspomínal bývalý Ivetin manažér Tomáš Gottlieb, ktorý mladým spevákom prenajal doma jednu izbu.