Monika Beňová (54) je šťastnou mamou Lei, ktorá oslávila v novembri dva rôčky. Materstvo si užíva, no od svojej milovanej dcérky pravidelne odchádza za pracovnými povinnosťami do Štrasburgu, či Bruselu. Hoci má oporu vo svojom partnerovi Ľubomírovi Klčovi a jeho mame, predsa len využíva aj pomoc opatrovateľky a nie hocijakej.

"Keďže partnerova mama, naša babina sa stará ešte o svoju mamu, rozhodli sme sa prijať aj výpomoc opatrovateľky. Je z Brazílie, ale žije na Slovensku aj so svojou rodinou," priznala politička. Jej Lea si tak prirodzenou cestou osvojuje hneď dva cudzie jazyky, keďže opatrovateľka nerozpráva po slovensky. "S Leou sa rozprávala najskôr po anglicky, teraz už dcérka rozumie aj po portugalsky," teší sa Monika Beňová.

Ako sme sa dozvedeli, Lea už ovláda po portugalsky nielen farby, ale napríklad aj portugalské pesničky. Zdá sa, že pomaličky sa už aj u nás udomácňujú zahraničné opatrovateľky- auparky, nie je to však lacný špás. Benefitom je však nielen starostlivosť o dieťa, ale najmä komunikácia v cudzom jazyku, ktorý si deti veľmi rýchlo osvoja. Fotky Moniky Beňovej, dcérky Lei a jej brazílskej opatrovateľky nájdete v našej galérii.