Adriana vyštudovala divadelnú dramaturgiu a vedu na Vysokej škole múzických umení, pretože jej v časoch dospievania učarovalo divadlo. Nie však natoľko, že by bola ochotná postaviť sa na divadelné dosky. „Vedela som, že chcem robiť divadlo, ale nechcela som byť herečka, lebo na to musí mať človek talent a ja si myslím, že ten talent nemám. Od začiatku som vedela, že chcem byť v zákulisí,“ uviedla otvorene nedávno na vlnách Slovenského rozhlasu, píše magazín Život.

Adriana Kronerová vpravo.
Zdroj: TV JOJ

Keby sa niekto nazdával, že Janka a Adrianu spojila práve VŠMU, bol by na omyle. „V škole sme sa nestretli. Keď som nastúpila, on už bol čerstvo odídený absolvent. Na VŠMU sme sa minuli, ale stretli sme sa v divadle,“ priznala s tým, že práve Janko ju nechal nahliadnuť do hereckého sveta.„Určite to tak bolo svojím spôsobom, veď som s ním žila asi desať rokov a túto profesiu sme mali doma každodenne. Nejako sme sa vzájomne dopĺňali, lebo divadlo bolo našou prácou a zároveň veľkou láskou, takže on ma možno voviedol, ale ani nie tak do sveta herectva ako do duše herca, ktorá je veľmi krehká,“ priznala z osobnej skúsenosti, ktorou po umelcovom boku prešla.

Dnes je vďačná predovšetkým za ich spoločného syna Jakuba, ktorý po rodičoch zdedil talent a po Jankovi ešte niečo navyše. „Má po ňom jeho hlas,“ doplnila s úsmevom.