V Kalifornii je lektorkou jogy, v našich končinách vychytenou herečkou. Aktuálne ju môžete vidieť na Jojke ako vyšetrovateľku Zuzu Vicenovú v Kriminálke Kraj. Jana Kolesárová (46) má ako jedna z mála slovenských herečiek za sebou už niekoľko úloh drsných policajtiek, vyšetrovateliek, kriminalistiek v slovenských i českých seriáloch ako napríklad Za sklom či Polda.

Vyšetrovateľov stvárňujú Marián Mitaš a Jana Kolesárová.
Zdroj: TV JOJ
Vyšetrovateľov stvárňujú Marián Mitaš a Jana Kolesárová.

Ako sa jej nakrúcala Kriminálka kraj? "Pre mňa to bolo doteraz najnáročnejšie natáčanie, aké som mala možnosť zažiť. Sedemdesiat skoro nepretržitých natáčacích dní. Od ráno do večera, často pri veľmi vysokých teplotách a rýchlych presunoch. S Majom Mitašom (42) sme, myslím, načreli za hranice psychofyzických možností. Ale ja osobne som veľmi vďačná za tento projekt a mám z neho radosť."

So svojím hereckým kolegom Mariánom Mitašom sa stretli pracovne po prvýkrát. "V minulosti sme spolu mali hrať, ale nestalo sa tak z dôvodu konfliktu iných pracovných záväzkov. Som však šťastná, že to tentoraz vyšlo. Maja nejde nemilovať (úsmev). Ako hereckého partnera, ako človeka a ako kamaráta. Je oporou, je brilantný herec a je s ním príjemne, ako pred, tak za kamerou. A to je veľmi dôležitý faktor pre mňa pri práci," priznala herečka.