Karel Gott to nemal vôbec jednoduché: ŠOKUJÚCE tajomstvo prezradil jeho spolužiak! Volali ho...
6. 8. 2024, 6:00

Zdroj: Reprofoto/Hvězda padá vzhůru
Keby bol Karel Gott medzi nami, oslávil by tento rok v júli krásne 85. narodeniny. Žiaľ, od jeho smrti uplynie už o pár mesiacov päť rokov. Na zlatého slávika stále s úctou spomínajú jeho fanúšikovia a všetci, ktorí ho poznali. Vedeli ste, že počas štúdia na konzervatóriu mal celkom vtipnú prezývku?
Zdroj: Pavel Machan
Zdroj: archív D. Gottovej a Blesku
Zdroj: David Kundrát, Martin Hykl, Marek Pátek
Galéria k článku
Legendárny spevák, maliar a herec, ktorého hudba dobyla svet. S miliónmi predaných albumov a pestrou paletou jazykov, v ktorých spieval, patril k najúspešnejším interpretom svojej doby. Reč je o spevákovi Karlovi Gottovi. Prezývka Zlatý slavík mu patrila právom. Za svoju viac ako šesťdesiatročnú kariéru získal nespočetné množstvo ocenení, vrátane zlatých a diamantových platní. Jeho úspechy ho radí medzi najpredávanejších interpretov nielen v Česku, ale aj v Nemecku.
Zdroj: Reprofoto/Hvězda padá vzhůru
Karel Gott
Jaromír Janák, muzikálový, operný a operetný spevák, si pre zaspomínal na svojho spolužiaka Karla Gotta. Ako priznal, ambiciózny a trochu egocentrický Gott im nebol zvlášť blízky, píše web Dotyk. Prezývali ho Divnej...
A čo ešte sa dialo na škole? Čítajte ďalej
Na konzervatóriu, ktoré dodnes sídli v pražskej ulici Na Rejdišti vedľa Rudolfína, sa Karel Gott zoznámil s profesorom Konstantinom Ivanovičom Kareninom, žiakom legendárneho speváka Fiodora Ivanoviča Šaljapina. Neskôr naňho s uznaním spomínal, ale už počas štúdia bol ich vzťah komplikovaný.
Zdroj: Profimedia
Spevák Karel Gott počas vyhlasovania výsledkov ankety Zlatý slávik 1966.
Zašlo to tak ďaleko, že profesor požiadal Jaromíra Janáka pri jednom takomto, aby zavrel okná do ulice, kde sa ich spev odrážal od stien Rudolfína a niesol sa ďalej ulicou. Spolu so zvukmi tuby, na ktorú hrali jeho spolužiaci z vedľajšej triedy, vznikol skôr súbor čudných zvukov než spev budúceho Zlatého slávika.
Zdroj: archív Blesku
Manuela Pechová a Karel Gott
Profesor Karenin sa dokonca jedného dňa tak nahneval, že hodil po Karlovi vydanie Pokladu národných piesní. Nakoniec sa všetci traja aj s profesorom spojili a zo zeme zdvihali jednotlivé stránky hudobnej zbierky. Zozbierané "šalátové" vydanie napokon zostavil Karel Gott, ale ako prvý sa nenápadne vytratil z triedy.
Zdroj: Blesk
Karel Gott
Keďže Karel Gott bol veľmi ambiciózny, ochotne sa podrobil špeciálnym cvičeniam správneho dýchania pomocou bránice, keď mu profesor Karenin položil ruku na bránicu a naopak. Len čo profesor začal spievať, Karel sa pridal a snažil sa vycítiť správne dýchanie, ktoré je nevyhnutné pre dokonalý spev. Profesor nakoniec Karla veľmi chválil. Povedal, že je ako špongia. Všetko nasaje a uchová si to.