Hoci žije v harmonickom manželstve s hudobníkom Jamesom Rigtonom (35), s ktorým vychováva trojročnú dcéru Eddie, pre magazín Vulture predsa len prezradila šteklivé informácie.

t
Zdroj: Profimedia

„Najlepšiu sexuálnu scénu som mala medzi policami kníh vo filme Pokánie,“ vyznala sa pre magazín. „Bola to nielen najlepšia sexuálna scéna, ale aj najlepšie nakrútená.“ Poukázala totiž na to, že režiséri nie vždy vymyslia dobrú sexuálnu scénu a často je úplne mimo reality.

Režisér Joe Wright jej však túto chúlostivú scénu uľahčil. „Choreografia scény nebola mimo. Bolo to absolútne prirodzené. Obaja s Jamesom sme sa pri tom cítili pohodlne,“ zaspomínala herečka. Snímka Pokánie bola nakrútená v roku 2007 a filmovým milencom Keiry Knightley bol britský herec James McAvoy (39).

e
Zdroj: Profimedia

Podobný prístup ako Joe Wright má aj režisér James Kent. Možno aj preto herečka kývla na hlavnú rolu v jeho novom filme Zranené srdcia (The Aftermath). Tam si zahrala manželku britského plukovníka počas obdobia po druhej svetovej vojne. Spolu s manželom (Jason Clarke) prichádzajú do rozbombardovaného Hamburgu a začnú žiť v jednom príbytku spolu s pôvodným nemeckým vlastníkom domu (Alexander Skarsgård). Medzi spočiatku nezlučiteľnou dvojicou preskočí vášeň a dôjde aj na sex.

Ktovie, čo s odstupom času povie Keira o tejto scéne. A či prekoná tú s Jamesom McAvoyom. Nájdete ju aj vo fotogalérii pod článkom.