Ako ste strávili karanténne obdobie a bolo ťažké pre vás spomaliť?
Prežila som ho asi tak ako viacerí kolegovia a kolegyne. Doma pri knihách, seriáloch, filmoch, varení či joge. Chvíľku to bolo fajn, ale po pár dňoch mi to stačilo. Bola som nastavená na to, že ma čaká pracovné obdobie, mala som pred premiérou v divadle a toto nútené voľno ma až tak veľmi nepotešilo.

Myslíte si, že celá táto situácia má nejaký hlbší zmysel, posolstvo?
Chvíľu som si myslela, že to malo znamenať, aby sme spomalili, zastavili sa a uvedomili si, kde a čo sú tie podstatné veci. Ale ako tak pozorujem svet, mám pocit, že všetko sa ešte viac zrýchlilo. A celá tá neistota, ktorá nad nami visí, spôsobuje priveľa stresu. Čiže posolstvo môže byť, že by sme sa mali asi viac venovať svojmu psychickému zdraviu.

ZDRAVIE: KRISTÍNA SVARINSKÁ
Zdroj: LAURA WITTEKOVA

Narušilo vám krízové obdobie nejaké cestovateľské plány? Do ktorej krajiny by ste sa rada pozreli?
Našťastie sa mi podarilo v januári precestovať Vietnam a Kambodžu, takže som to stihla pred zavretím hraníc. Moje cestovateľské srdiečko je teda naplnené, ale je pravda, že vždy v lete sa snažím dostať k moru, pretože to je moja oáza pokoja, dobíjačka bateriek. Toto leto bolo iné, no verím, že si to v budúcom roku všetko vynahradíme.

Kam by ste rada išli?
Do Južnej Ameriky, ale aj v Európe mám resty. Škandinávia a rozhodne ešte raz Portugalsko - to som si zamilovala.

My herečky žijeme životy rôznych ľudí. To na svojej práci milujem.
 

Ešte pred koronakrízou ste sa upísali hneď niekoľkým titulom. Ako zvládate nápor práce a stres? Dokážete si udržať v mysli viac úloh naraz?
Vždy sa snažím sústrediť na konkrétny projekt, ktorému sa venujem. Zas až tak veľa tých rôznych úloh nemám. Ale je to naša práca, ak si vyžaduje prepínať z postavy na postavu, tak to jednoducho urobím. Žijeme životy rôznych ľudí, charakterov. To na svojej práci milujem. A vždy sa radšej stresujem z náporu práce než z jej nedostatku.