Princ Charles a Camilla Parker-Bowles oficiálne vytvorili pár v roku 1999, dva roky po smrti princeznej Diany. Manželstvo uzavreli 9. apríla 2005, keď získali súhlas kráľovnej Alžbety II. Camilla však musela dôkladne zvážiť každý krok a každé slovo, aby nevyvolala dojem, že chce Dianu nahradiť.

Sokyne v láske
Princezná Diana bytostne nenávidela Charlesovu milenku Camillu, nedávno však vyšlo najavo, že raz prijala jej pozvanie na priateľský obed. Dokonca existuje fotografia, na ktorej sú obe dámy spolu ešte pred svadbou Diany a Charlesa. Keď princ Charles predstavil lady Dianu Spencer ako svoju snúbenku, Camilla sa okamžite pridala na stranu priaznivcov budúcej manželky následníka trónu – a chytila opraty do rúk.

Manželka princa Charlesa Camilla ukázala pracovňu: A s ňou prezradila aj všetky svoje vášne.
Zdroj: Instagram

Rafinované pozvanie
Podľa autora Charlesovej biografie Howarda Hodgsona Camilla chcela Dianu navonok podporovať, údajne preto, že si želala, aby bol Charles šťastný. Budúcu princeznú z Walesu si však chcela dôkladne oťukať, preto Diane nechala odkaz, aby sa stretli, keď bude Charles na návšteve Austrálie a Nového Zélandu. Vraj by chcela vidieť zásnubný prsteň. Dôvodov však mala omnoho viac.

Na návšteve Kamerunu v roku 1990.
Zdroj: Profimedia

Diskrétna vyzvedačka
Camillu zaujímalo, či Diana jazdí na koni, aby ju vraj mohla pozvať na poľovačku. Presne mierenou otázkou však chcela nenápadne zistiť, kedy by mohla byť s Charlesom sama, aby sa im snúbenka jej milenca neplietla do cesty. O desaťročie neskôr sa princezná Diana zverila svojmu životopiscovi Andrewovi Mortonovi, že nechápala, prečo jej Camilla posiela toľko rôznych správ a odkazov, považovala to od nej za detinské.

Veľký omyl
V Dianinej biografii, ktorú napísala Tina Brown, Camillin bývalý švagor Richard Parker-Bowles povedal, že Camilla považovala Dianu za „hlúpu“. Videla v nej len „zapýrené spencerovské dievčatko“ a usúdila, že Diana nebude jej a Charlesovi robiť žiadne problémy, keď budú vo svojom vzťahu pokračovať. Camilla sa však veľmi mýlila. Diana začala byť nesmierne žiarlivá, raz dokonca vyhľadala manželovu milenku a zostra jej povedala, aby nechala jej rodinu na pokoji.

Camilla a princ Charles oslávili 15. výročie svadby v karanténe na verande zámku v Birkhalle na panstve Balmoral v Aberdeenshire v Škótsku aj so svojimi psami plemena Jack Russell Bluebell a Beth
Zdroj: Instagram

Výmena názorov
Princezná z Walesu údajne jasne povedala Camille, že vie o jej vzťahu s Charlesom, na čo jej Camilla odvrkla, že predsa má všetko, čo si mohla želať - všetci muži na svete sú do nej zaľúbení a má dve nádherné deti. Diana je vraj na to odpovedala, že chce svojho manžela. Camilla a Charles sa však nerozišli a Diana neskôr povedala známu vetu: „V tomto manželstve sme boli vždy traja, preto bolo trocha preľudnené.“

Fotografie v galérii hovoria za všetko!