Narodila sa ako Audrey Kathleen Ruston 4. mája 1929 v belgickej obci Ixelles. Jej otec bol svetoznámy bankár, matka mala titul flámskej barónky. Keď sa rodičia rozviedli, Audrey sa presťahovala s matkou do Londýna a začala tam chodiť do súkromnej dievčenskej školy.

Cez vojnu sa usadili v Holandsku, kde trpela depresiami a podvýživou. Po vojne sa chcela stať baletkou, ale tento sen znemožnila jej výška. Skúsila kariéru modelky, a keď po reklamnom spote a účinkovaní v dokumentárnom filme dostala v roku 1951 roly vo filmoch Zlaté veže a Monte Carlo Baby, bolo rozhodnuté.

Americký sen

Audrey Hepburn učarovalo filmové plátno, a tak sa v roku 1953 ako 22-ročná presídlila do USA. A urobila dobre. Ešte v tom istom roku nakrútila Prázdniny v Ríme, kde bol jej hereckým partnerom Gregory Peck, o rok nato zaň získala Oscara. Audrey sa zo dňa na deň stala slávnou. V 50. rokoch nasledovali ďalšie úspešné snímky ako Sabrina, Vojna a mier, Usmievavá tvár. Za vrchol jej hereckej kariéry kritici považujú rolu Holly Golightlyovej vo filme Raňajky u Tiffanyho (1961). Stvárnila v ňom utešenú mladú ženu, dobre známu z kaviarní, podsvetia i newyorskej smotánky.

Audrey Hepburn
Zdroj: Getty Images
Audrey Hepburn