MENU
Vyhľadávanie:
Kvízy

KVÍZ: Spoznáte hercov podľa ich filmových postáv? V maskérni sa nadreli!

Vypočítavý a zákerný Rumpelstiltskin v seriáli Kde bolo, tam bolo.
Zdroj: ABC

28.12. 2022 12:00 V niektorých filmoch si herci vystačia len so svojím talentom, no niekedy to jednoducho chce ešte niečo viac. V rukách maskérov sa tak menia na záhadné bytosti. Pozrite si TOP filmové masky a kostýmy a trúfnite si uhádnuť, kto sa pod hustou vrstvou mejkapu a umeliny ukrýva.

Ron Perlman ako Hellboy

1/12 Postavu cynického, diabosky vyzerajúceho antihrdinu Hellboya stvárnil v rokoch 2004 a 2008 americký herec...

Jim Carrey vo filme Maska

2/12 Komédia Maska z roku 1994 by sa zrejme nikdy nestala kultovou, ak by v hlavnej úlohe nemala istého slávneho herca. Okrem iných vecí producentom ušetril aj množstvo peňazí za počítačové animácie tváre, pretože dokázal sám vytvoriť neskutočné grimasy.

Gary Oldman vo filme Hannibal

3/12 Znetvorená postava Masona Vergera, obete vraha a kanibala Hannibala Lectera z filmu podľa slávnej hororovej novely, ľudí dodnes straší v snoch. Dokážete uhádnuť, kto sa pod neskutočným mejkapom a falošnou tvárou ukrýva?

Meryl Streep v minisérii Anjeli v Amerike

4/12 V minisérii Anjeli v Amerike z produkcie televízie HBO sa v prestrojení mihla aj známa herečka. Jej maskovanie však bolo také dokonalé, že v kostýme rabína by ju zrejme nespoznala ani vlastná mama. Išlo o celebritu menom...

Ralph Fiennes ako Lord Voldemort zo série Harry Potter

5/12 Zloducha a temného čarodejníka z Harryho Pottera, Lorda Voldemorta, bravúrne stvárnil herec...

Daniel Radcliffe vo filme Horns

6/12 Vo filme Horns z roku 2013 si v titulnej úlohe zahral aj čiernovlasý Brit, ktorého však preslávila úplne iná snímka. V nej si ho však maskéri nevzali do parády ani zďaleka tak veľmi ako práve „v Rohoch“. Spoznáte, o koho tvár ide?

Robin Williams vo filme Otec v sukni

7/12 Otec v sukni (1993) je dodnes jednou z najnezabudnuteľnejších úloh tohto herca. Za stvárnenie pani Doubtfireovej dokonca získal prestížný Zlatý glóbus za najlepší mužský herecký výkon.

Emma Thompson vo filme Kúzelná opatrovateľka

8/12 Kúzelnú opatrovateľku Nanny McPhee, ktorá si dokázala poradiť aj s tými najneporiadnejšimi deťmi, stvárnila...

Doug Jones vo filme Podoba vody

9/12 Vo filme Podoba vody z roku 2017 si zahral hlavnú úlohu herec, ktorého málokedy vidíte v jeho prirodzenej podobe. Či už išlo o Hellboya, Star Trek alebo Faunov labyrint, tento „meňavec“ sa vždy akosi ocitne v inej koži.

Luke Goss vo filme Hellboy 2: Zlatá armáda

10/12 Zahral si v druhom Hellboyovi, kde stvárnil zákerného princa Nuadu, ale aj v pokračovaní hororovej uprískej série Blade.

Tony Curran vo filme Underworld II: Evolúcia

11/12 Historicky prvého upíra si v hororovej akčnej sérii Underworld zahral pôvodne ryšavý škótsky herec. V jeho ľudskej podobe ho v Underworlde, aj keď s vlasmi prefarbenými načierno, spoznáte ľahko. Ale čo takto?

Robert Carlyle ako vypočítavý a zákerný Rumpelstiltskin v seriáli Kde bolo, tam bolo.

12/12 Ďalší škótsky herec je známy napríklad zo seriálu Kde bolo, tam bolo či zombie hitu O 28 týždňov. Uhádnete, o koho ide?

Pochváľ sa výsledkom

Veštecká poradňa

Ocitli ste sa v ťažkej životnej situácii? Potrebujete radu? Obráťte sa s dôverou na našich poradcov.

veštecká gula Osud máte vo vlastných rukách. Viete, ako vykladať z kariet?

Odpoveď odborníka:

Vykladať z kariet sa môžete naučiť aj vy. Najskôr na naučte rozoznať jednotlivé karty a pochopte ich význam. Každý výklad z kariet totiž stojí na dvoch pilieroch. Prvým je vedieť, ako sa vykladá a poznať význam kariet, druhým sú osobné vlastnosti človeka, ktorý karty vykladá. Lebo naučiť sa v nich čítať, záleží nielen od vašich myšlienok, ale aj intuície. 

Kocky nie sú len pre hazardných hráčov. Môžu vám pomôcť nájsť odpovede na otázky o budúcnosti
Zdroj: Shutterstock.com

Výber kariet
Ak ste začiatočníčka, siahnite po anjelských kartách. Sú totiž najjednoduchším typom kariet a môžete ich začať vykladať takmer okamžite. Všetko je na nich jasne napísané, prípadne nájdete výklad v priloženej brožúre. Omnoho zložitejšie je vykladať osud z cigánskych a tarotových kariet. Cigánske karty síce nesú obrázky, ktorým pomerne ľahko porozumiete, zvádzajú však k nežiadúcemu zjednodušovaniu. Tarotové karty zasa vyžadujú hlbšie štúdium, inak z nich nevyčítate nič.  

prečítať odpoveď

Ďalšie vaše otázky

Potrebujete poradiť?

Týždenný horoskop

Ste zvedaví, čo vás čaká tento týždeň?
Pozrite si horoskop:

Praktický časopis s množstvom módnych a kozmetických trendov, rád a nápadov. Objednajte si predplatné.