Spolupracovať začali v roku 1980 a o tri roky neskôr ich preslávila pieseň Holky z naší školky. Razom sa vďaka nej stali hviezdami, však sa predalo celkom 1,25 milióna nosičov, na ktorých bola nahraná práve táto pieseň a to bol na tú dobu veľký úspech.

V roku 1986 sa však duo rozpadlo, speváci prerušili kontakty a Kotvald začal sólovú kariéru. Obaja kamaráti a hudobní kolegovia spolu roky neprehovorili, o návrate na jedno pódium nehovoriac aj napriek tomu, že sa vlastne nikdy nepohádali.

Petr Kotvald, Stanislav Hložek
Zdroj: archív NMH
Petr Kotvald, Stanislav Hložek

Pre Košický Korzár pred rokmi Petr prezradil zopár pikantností z ich kariéry. Ich hity a k tomu špeciálne tanečné kreácie totiž spôsobovali medzi dievčatami hystériu a obaja mladíci na bobríka zdržanlivosti ani len nepomysleli. „Anjeličkovia sme neboli, ale zároveň sme neboli bigbiťáci s tým pravým 'sexom, drogami a rokenrolom',“ povedal Petr, ktorý na začiatku kariéry zažil veľkú nepríjemnosť. Akási slečna ho žalovala o priznanie otcovstva.

On bol na smrť vydesený, ale vraj uznával tradičné hodnoty a hranice neprekračoval, aj keď mal možnosť užiť si na každom rohu. Takže padlo tvrdenie proti tvrdeniu, ale keď mladej slečne oznámili, že pokiaľ ide o krivé obvinenie, mohla by mať problém, žalobu stiahla.