Nepríjemné fakty, ktoré možno mali zostať navždy pochované. Napriek tomu si na ne zaspomínal vo svojej životopisnej knihe Jan Žiška, bubeník, ktorý s legendárnym spevákom koncertoval celé štvrťstoročie. Tak o ňom vie viac, ako by sa možno mnohým páčilo, veď mu počas koncertov celých 25 rokov doslovne sedel za chrbtom.  Bubeník vo svojej životopisnej knihe spomína aj na veci, ktoré mali zomrieť spolu s nesmrteľnou legendou. O čo konkrétne ide?

Dedičstvo
V čase, keď ešte naplno koncertoval v Nemecku, mu jedna bohatá nemecká panička podľa knihy sľúbila, že keď jej zaspieva na pohrebe jej obľúbené piesne, odkáže mu rozprávkový majetok. Gott údajne v honbe za bohatstvom a na základe testamentu, ktorý mal naozaj existovať, starej dáme po smrti zaspieval nad jej hrobom.

Karel Gott a Ivana
Zdroj: Instagram
Karel Gott a Ivana

Odplatou za posmrtnú službu mali byť zámky v Loire (Francúzsko) a mnoho peňazí. Háčikom však bolo to, že všetko, čo sa v tom čase odohralo, nebolo asi sčasti pravdivé. Išlo len o nechutný kanadský žartík – presnejšie o skrytú kameru pre istú nemeckú televíziu. Výsledkom bol výsmech a potupa. A Gott! Hanbil sa a znášal to veľmi zle. Nikto z kapely o tom vraj nesmel rozprávať.