Aj Andrea má totiž nedostatok, s ktorým sa určite len nerada chváli a časom jej môže narobiť poriadne zdravotné problémy. Nekonečné chodenie v úzkych topánkach a možno aj záľuba v sexi - ale nepohodlnej obuvi, môžu za komplikáciu, ktorá ju môže skôr či neskôr priviesť až na operačný stôl.

Andrea Verešová v Dubaji.
Zdroj: Instagram
Andrea Verešová v Dubaji.

Daňou za nepohodlnú obuv a prsty utláčané v tesných topánkach sú takzvané kladivkové prsty. Andrea sa s nimi nechtiac pochválila na jednej z posledných fotografií, ktoré zverejnila na svojej sociálnej sieti. Počas pózovania pri korytnačke totiž dala vyniknúť prstom na nohách. A je zjavné, že volajú o pomoc.

Andrea Verešová - naozaj jer komplikujú život takzvané kladivkoévé prsty?
Zdroj: Instagram.com/andreaveresovaofficial
Andrea Verešová - naozaj jer komplikujú život takzvané kladivkoévé prsty?

Andrea totiž trpí takzvanými kladivkovými prstami. Sú to deformity malých kĺbov v oblasti palca a prstov nohy. Najväčší podiel na vzniku týchto deformít má pravdepodobne štýl obúvania - úzka špica a vysoký podpätok. Keď ich nosíte dlhodobo, dochádza k preťažovaniu klenby nohy a jednotlivých kĺbov, k skráteniu malých svalov nohy a svalov v oblasti predkolenia. Všeobecne patria tieto deformity do skupiny komplexných statických deformít prednej nohy a nepredstavujú len kozmetický, ale aj zdravotný problém. Nohy začnú bolieť, vytvárajú sa otlaky a zápaly v oblasti vyčnievajúcich kostí malých kĺbov prstov a v prednej časti spodnej plochy nohy.